Mistrzyni wagi koguciej Amanda Nunes (MMA 19-4) za pośrednictwem konta na Twitterze zdradziła, że zostanie mamą i jej partnerka – również zawodniczka MMA – Nina Ansaroff (MMA 10-6) jest w ciąży.

Zawodniczki wiedzą już, że będzie to dziewczynka i wybrały jej imię Raegan Ann Nunes. Nunes oraz Ansaroff są zaręczone od 2018 roku. Amanda to pierwsza lesbijka w historii MMA, która została mistrzynią na tak wysokim szczeblu rywalizacji. Para jest ze sobą od ośmiu lat. Zawodniczki zaczęły chodzić na pierwsze randki już w 2012 roku, gdy po raz pierwszy spotkały się na macie American Top Team. Nunes w wywiadzie dla USA Today chwaliła zalety bycia związku z osobą, która zna ten sport od środka:

Cudownie jest być w relacji z kimś, kto rozumie o co chodzi w tym sporcie i może pomóc mi w przygotowaniach. Z drugiej strony taka zależność sprawia, że nasz związek się umacnia. Szanujemy się i rozumiemy co druga strona musi przechodzić przygotowując się do walki. Poznaliśmy się przez walkę i to nas do siebie zbliżyło.

Co ciekawe obie wyraziły chęć do stoczenia kiedyś ze sobą walki. Nina w wywiadzie dla TMZ Sport powiedziała nawet, że gdyby doszło do takiego boju, ruszyłyby na siebie z intencją mordu:

Już o tym rozmawialiśmy (…) gdybym zdobyła pas, zrobilibyśmy super-fight. Naprawdę staralibyśmy się pozabijać w tej klatce. Czemu nie? Pieniądze i tak poszłyby na wspólne konto.

Ansaroff wróci do aktywnych startów po urodzeniu. Nunes 9 maja stoczy kolejną obronę tytułu, a jej rywalką będzie Felicia Spencer (MMA 8-1).

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.