Igrzyska Europejskie 2023, zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski, zostaną zorganizowane w Polsce. Pośród tzw. dyscyplin pokazowych, które zostaną przybliżone kibicom przy okazji tego wydarzenia, może pojawić się również amatorskie MMA.

We wczorajszym programie minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przybliżyła nieco tę sprawę.

Myślę, że jest taka szansa, szczególnie, że organizator, czyli Miasto Kraków wspólnie z Marszałkiem Województwa Małopolskiego, zakładają, że te imprezy pokazowe pod warunkiem, że znajdą na siebie finansowanie mają otwartą drogę do rozmowy. Jeśli MMA chciałoby się pokazać i jeśli dążymy do profesjonalizacji tej dyscypliny, to od czegoś trzeba zacząć.

Co ciekawe, przy okazji Igrzysk Europejskich 2023, być może uda się zorganizować mistrzostwa Europy amatorskiego MMA pod skrzydłami IMMAF. O takim pomyśle powiedział Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska.

Cieszę się, bo nie sądziłem, że uda nam się tak porozmawiać z panią minister sportu. Powiem szczerze, że rok temu zacząłem rozmowy, aby MMA pojawiło się jako dyscyplina pokazowa, ale tak jak pani minister zaznaczyła, wiąże się to ze znalezieniem finansowania. Podczas Igrzysk Europejskich w 2023 roku chcielibyśmy rozegrać mistrzostwa europejskie amatorskiego MMA pod IMMAF, związkiem zrzeszającym już ponad 110 federacji na całym świecie, więc będzie to duże wydarzenie dla MMA amatorskiego, a w Polsce mówiąc kolokwialnie będzie to prawdziwy „sztos”.

W programie pani minister przedstawiła również pomysł na stworzenie specjalnego ośrodka szkoleniowego dla dyscyplin związanych ze sportami walki. W ośrodku tym znalazłoby się również miejsce dla zawodników trenujących MMA. Projekt ten jest jednak dopiero we wstępne fazie przygotowania i na jeszcze nie wiadomo kiedy taki ośrodek faktycznie mógłby powstać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.