Khabib Nurmagomedov wspiera potrzebujących w swoim rodzinnym Dagestanie.

Mistrz kategorii lekkiej, który na UFC 254 ogłosił przejście na sportową emeryturę, zajął się teraz wieloma inicjatywami niezwiązanymi ze sportem. Nurmagomedov otwarcie mówi, że chce aby Dagestan, w którym dorastał cały czas rozwijał się jako społeczność. Jak poinformował przyjaciel Khabiba, Magomedzaid Zaidov, „The Eagle” jest zaangażowany w pomoc uzależnionym w ośrodku, który ten prowadzi.

Khabib pomógł 50 uzależnionym osobom w Dagestanie. Jak twierdzi jego przyjaciel, Magomedzaid Zaidov, który jest właścicielem placówki odwykowej, Khabib jest zaangażowany i pomaga uzależnionym wrócić do normalnego życia, pokrył koszty ich terapii. Rozmawia z nimi i ich motywuje.

Cały czas nieznana jest przyszłość 32-latka w oktagonie UFC. Prezydent organizacji, Dana White, wierzy, że uda mu się namówić Nurmagomedova (29-0 MMA) na powrót do oktagonu. Do kolejnego spotkania obu panów miało dojść na dniach (pod koniec lutego). Niepokonany Rosjanin po walce na UFC 254 w październiku 2020 roku z Gaethjem dał upust swoim emocjom płacząc na środku oktagonu. W wywiadzie po walce ogłosił, że nie będzie już walczył w oktagonie UFC. W swojej karierze „The Eagle” mierzył się z m.in. Conorem McGregorem, Dustinem Poirierem, Edsonem Barbozą czy Rafaelem dos Anjosem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.