Aktualny mistrz kategorii lekkiej UFC, który przeszedł na sportową emeryturę po wygranej na UFC 254, Khabib Nurmagomedov, kupił organizację Gorilla Fighting Championship. Według raportów portalu RT.com, Khabib miał zapłacić milion dolarów za organizację MMA. GFC znane jest w Dagestanie, z którego pochodzi mistrz UFC. Ostatnia gala odbyła się 16 października. Teraz organizacja planuje jeszcze dwa wydarzenia – 4 i 19 grudnia.

Według rosyjskiego dziennikarza, Azamata Bostanova, Khabib wykupił organizację i zmieni jej nazwę na Eagle Fighting Championship (EFC). Dziennikarz potwierdził, że Nurmagomedov ma ambitne plany na rozwój organizacji. Według niego, gale mają być organizowane poza Rosją – możliwymi kierunkami są kraje Bliskiego Wschodu oraz USA.

Wygląda więc na to, że Nurmagomedov będzie miał o czym rozmawiać z prezydentem UFC, Daną White. Źródła podają, że możliwa jest współpraca nowej organizacji EFC z „Ultimate Fighting Championship” jeśli chodzi o transmisję gal. Prawdopodobnie fani mogliby oglądać te wydarzenia na platformie UFC, „Fight Pass”.

2 grudnia ma odbyć się konferencja prasowa Khabiba Nurmagomedova. Wtedy też prawdopodobnie potwierdzi on informacje dotyczące nowej ścieżki swojej kariery.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.