Mike Tyson ani myśli wyjść nieprzygotowanym do walki pokazowej z Royem Jonesem Jr, zresztą większość fanów twierdzi, że legenda boksu wcale nie traktuje tego zestawienia pokazowo. Do starcia obu pięściarzy dojdzie 28 listopada w Staples Center, Los Angeles. W Ameryce pojedynek jest dostępny tylko w PPV, w Polsce nie wiadomo, czy którakolwiek stacja telewizyjna przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia.

Co ciekawe Tyson na konferencji prasowej dla Triller prowadzonej przez dziennikarza Ariela Helwaniego poinformował, że wrócił do starego reżimu treningowego, a dokładnie dużo sparuje. Przyznał on, że zwalnia zawodników, którzy nie podchodzą poważnie do sparingów i nie próbują go zranić. Co zatem robi z nimi ”Żelazny Mike”? Zwalnia ich lub karze iść do domu, na sali nie ma miejsca dla słabych.

To ja jestem szefem, jeżeli nie skopiesz mojego tyłka, to wylatujesz. Tak powinien wyglądać sparing, każdy ma rzucić na szalę wszystko, co ma. Jeżeli nie chcesz mnie pobić, zranić, to powinieneś pójść do domu. Płacę ludziom za to, żeby skopali moje dupsko, jak się nie słuchają — żegnam ich.

Zależy mi na boksowaniu z dużo młodszymi i silniejszymi zawodnikami. Zależy mi na tym, aby byli lepsi ode mnie. Naprawdę cieszę się, że mogę powrócić do trenowania na takich obrotach, to duża przyjemność wrócić do tego, co było największą częścią twojego życia.

Co więcej, na konferencji dziennikarz Ariel Helwani dowiedział się od obu pięściarzy, że chcieli ze sobą walczyć blisko 20 lat temu. Problem leżał jednak w tym, że dla Tysona była to końcówka kariery, a w tym czasie mierzył się ze swoimi demonami — popadł w alkoholizm, uzależnił się od narkotyków oraz przebywał w więzieniu.

Zawsze lubiłem oglądać Roya w akcji, podziwiałem jego walki. Dobrze, że w końcu spotkamy się na ringu. Zapewniam was, że jestem w świetnej formie, boksuję po 7 rund i ciągle się rozwijam.

Na sam koniec warto dodać, że walka sankcjonowana jest przez CSAC i obaj zawodnicy muszą przejść specjalne testy medyczne, aby otrzymać licencję. Nowy aspekt, który pojawił się wokół starcia — sędzia może przerwać i zastopować walkę, kiedy obaj wyjdą poza granicę starcia pokazowego. Zatem musi nastawić się, że podczas pojedynku mogą pojawić się dodatkowe ostrzeżenia od arbitra, a sama potyczka zostanie mocno ograniczona.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.