28 listopada na ring powróci legendarny pięściarz – Mike Tyson. Na jego drodze w Staples Center w Los Angeles stanie głośne nazwisko – Roy Jones Jr. Obaj zawodnicy są wielkimi ikonami sportów walki i w końcu ich drogi się spotkają. Początkowo walka miała formę starcia pokazowego, jednak z kolejnymi tygodniami ustalono sędziów oraz zupełnie inne zasady, jednak organizatorzy nadal zarzekają się, że to starcie pokazowe. Sam ”Żelazny Mike” w obszernej rozmowie dla portalu ESPN z Ericem Woodyardem zakpił z osób sankcjonujących bój, że Ci ukrywają zwykłą walkę pod przykrywką pokazu.

Powiedzmy, że walczylibyśmy tylko przez 4 rundy. Teraz z Royem mamy zaplanowane 8 rund i w dodatku szykują jakiś pas, chyba nie sądzicie, że będzie to walka pokazowa, co? Przecież to od samego początku nie wygląda na pokaz, sam o tym dobrze wiem, że Ci goście wcale nie chcieli robić z tego przedstawienia – stwierdził Tyson.

Roy Jones Jr. w swojej karierze był wielokrotnym mistrzem świata organizacji:  IBF, WBC oraz WBA. Największy sukces amatorski to zdobycie srebra na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Wynik pojedynku finałowego do tej pory budzi wiele kontrowersji, ponieważ Amerykanin w tej walce zadał 86 ciosów, a jego rywal 32, jednak w grę weszła polityka. ”Junior” w historii pięściarstwa jest przedstawiany jako jeden z najlepszych zawodników wszechczasów, zresztą podobnie Tyson. Amerykanin w 2018 roku dorobił się rekordu zawodowego – 66 zwycięstw i 9 porażek.

Kiedy i gdzie

Stacja telewizyjna Polsat Sport przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia – 28 listopada, hala zespołu NBA Los Angeles Lakeres – Staples Center. Na wydarzeniu nie będzie publiczność. W Polsce transmisją zajmuje się wspomniana już stacja Polsat Sport, początek wydarzenia od godziny 3:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Zasady

 • Starcie potrwa osiem rund, każda po dwie minuty.
 • Zawodnicy wychodzą w dwunastouncjowych rękawicach.
 • Pięściarze nie muszą walczyć w kaskach.
 • Jeżeli pojawi się rozcięcie – walka zostaje przerwana.
 • Sędzią walki jest Ray Corona.
 • Walkę sankcjonuje CSAC (Komisja Sportowa Stanu Kalifornia).
 • Oficjalnie walka nie jest ujmowana w rekordach zawodowych, ale zostanie wypunktowana przed byłych pięściarzy: Christy Martin, Vinny Pazienza oraz Chad Dawson. Wszystko po to, aby specjalnie przygotowany pas przez organizację WBC trafił do rąk jednego z pięściarzy. Mimo to oficjalnego werdyktu nie będzie.
 • WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) sprawdzi obecność zakazanych substancji w organizmie Tysona i Jonesa Jr, jednak przy testach nie zostaje uznana marihuana.

Pas

Rozpiska 

waga ciężka: Mike Tyson – Roy Jones Jr
waga juniorciężka: Jake Paul – Nate Robinson
waga półciężka: Badou Jack – Blake McKernan
waga juniorciężka: Viddal Riley – Rashard Coulter

16 KOMENTARZE

 1. Zapomnieliście dodać, że przy ewentualnym nokaucie zawodnik nie będzie miał 10 sekund na dojście do siebie, tylko 2 minuty.

 2. A to jest najlepszy kwiatek: "Komisja Sportowa Stanu Kalifornia zaznacza, że nokaut w walce Tysona z Jonesem nie będzie dozwolony":tysoncoffe:


  Takze w razie ko beda musieli chlopa docucic bo nokautow przeciez nie ma i walke pokazowa trzeba przeciez dokonczyc  😆

 3. Piękny pas, czekam na komentarze na jego temat.

  :waldeklaugh:

  O ja pierdolę, dopiero po Twoim poście mu się przyjrzałem

 4. Pas Black Lives Matter bo bije się dwóch Murzynów emerytów i któryś z nich w każdej chwili może zejść na zawał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.