Michel Pereira podczas gali UFC Vegas 9 powrócił do rywalizacji w bardzo dobrym stylu. Brazylijczyk pokonał Zelima Imadaeva i zanotował drugie zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie. Walka zakończyła się przed czasem w 3 rundzie.

1 Runda: Michel rozpoczął od pracy w dystansie lewym prostym oraz frontalnymi kopnięciami, co jakiś czas starał się wyprowadzić celne kopnięcie lub zaskoczyć rywala dynamicznym prawym prostym. Imadaev do połowy rundy zadał bardzo mało ciosów, większość przestrzelił, nie mógł uchwycić Pereiry, a w dodatku po złym skróceniu dystansu zainkasował potężne kolano na głowę. Najlepszą akcją Pereiry była próba kopnięcia po siatce w stylu Anthony’ego Pettisa, nie doszła ona do celu, ale ze spokojem dominował pierwsze pięć minut. Posłał nawet Rosjanina na deski, ale nie spieszył się z zakończeniem. Szukał jednego, nokautującego ciosu.

2 Runda: Brazylijczyk kontynuował swoją taktykę, skakał z nogi na nogę, był bardzo ruchliwy w dystansie i uderzał za każdym razem bardzo mocno. W pierwszej minucie został wykoszony przez Zelima przy próbie latającego kolana, ale szybko wstał. W dalszej części — Michel atakował, chociażby kopnięciem z przewrotem na plecy lub Stockton Slapem. Z pewnością drugie oczko powędrowało także na jego korzyść.

3 Runda: Początkowo Brazylijczyk nie wkładał pełnej siły w swoje uderzenia, okopywał nogę wykroczną przeciwnika i dobrze pracował frontalnymi kopnięciami. Zdecydował się także na podkręcenie tempa — odbił się od siatki z Superman Punchem i rozpuścił ręce, gromiąc całkowicie Rosjanina. Imadaev przetrwał, ale kompletnie nie mógł przeciwstawić się mobilności ”Demolidora”. 74 ciosy w ciągu 13 minut w oktagonie doszły do głowy Zelima według statystyk. Na minutę przed końcem Michel zachęcał swojego rywala do wymian, prowokował go i spuszczał z niego wzrok. Mało tego, rzucił Rosjaninem o matę (supleks) i przeszedł do duszenia zza pleców. W ten sposób zakończył tę nierówną batalię.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.