Menadżer m.in. mistrza UFC, Israela Adesanyi, uważa, że zarobki zawodników MMA powinny być jawne. Według Tima Simpsona, działałoby to na ich korzyść jeśli chodzi o negocjacje z organizacjami.

Ostatnio sporo mówi się o zarobkach w MMA. Szczególnie głośno jest m.in. o sprawie Francisa Ngannou, który domaga się większych wypłat za walki w oktagonie UFC. Jednym z najgłośniej nawołujących o lepsze zarobki zawodników jest YouTuber oraz bokser, Jake Paul. Ten cały czas wypomina prezydentowi UFC to jak źle traktuje on swoich zawodników i wierzy, że należy się im większa część przychodów organizacji. W rozmowie z dziennikarzem Arielem Helwanim na temat zarobków zawodników oraz negocjacji z organizacjami wypowiedział się menadżer m.in. Israela Adesany, pracujący dla Paradigm Sports, Tim Simpson.

Uważam, że zarobki zawodników powinny być zawsze jawne. Nie mówmy tutaj nawet o Israelu Adesanyi czy Conorze McGregorze. Myślę, że gdyby zarobki zawodników UFC byłyby jawne to to sprawiłoby, że zawodnicy byliby bardziej zjednoczeni, mieliby wtedy też dźwignię negocjacyjną. Mi o to właśnie najbardziej chodzi – chcę żeby zawodnicy mieli przewagę negocjacyjną. Bardzo chciałbym wiedzieć ile inni zarabiają negocjując kontrakt dla kogoś innego niż Israel. Można byłoby podać wtedy wartościowe porównanie. Myślę, że to znacznie przyśpieszyłoby załatwianie wielu spraw.

Słyszałem argumenty, że zawodnicy nie chcą żeby pokazywać ich wypłaty, bo nie chcą żeby ludzie wiedzieli ile zarabiają. Słyszałem to, ale nie sądzę, że to krzywdzi Lebrona Jamesa, że ktoś wie ile on zarabia. Sportowcy sobie z tym radzą.

Według Simpsona, opinia każdego zawodnika jest ważna, lecz gdyby wypłaty za walki byłyby jawne to cały sport by na tym zyskał.

Menadżer wspomniał także, że negocjacje w MMA wyglądają inaczej niż w największych ligach sportowych na świecie jak NFL czy NBA. Według niego, w sportach walki poza sportowymi aspektami liczy się także sprzedaż biletów czy PPV. Dlatego też czasem byłoby ciężko porównywać do siebie zawodników, lecz w ostateczności jawne listy zarobków z pewnością ułatwiłyby negocjacje menadżerom. Warto oczywiście zaznaczyć, że wypłaty po niektórych galach UFC są publikowane przez komisje sportowe, ale są to tylko nieliczne komisje w USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,372 komentarzy 114,255 polubień

Bol dupy bylby niebywaly :beczka:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,169 komentarzy 13,230 polubień

No nie wiem czy to byłby taki świetny pomysł :jjsmile:. Już niektórzy mają pretensje, że za mało zarabiają, a jakby zobaczyli finanse takiego McGregor'a to każdy by miał jeszcze większe pretensje.

Odpowiedz polub

Avatar of Navio
Navio

Legacy FC
Middleweight

2,078 komentarzy 2,446 polubień
Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,947 komentarzy 21,610 polubień

Na papierze dobry pomysł ale jak zobaczą zarobki rudego, albo nawet stylisty, to przecież ból dupy byłby większy niż dla fanów khabiba jakby przegrał. No i łysy by się zesrał jakby co minutę zawodnik do niego podchodził o kaske. A wg łysego dawać nawet ułamek z tego co zarabia rudy to :danaillegal:, z drugiej strony to by rudemu zawracali dupe o walkę a ten na to :whodefuk:. No chyba że nagle by się pojawili nowi Artemi krótkoręcy:beczka:

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,248 komentarzy 28,329 polubień

Nie zgadzam się na to
Moje zarobki moja sprawa
Żadna pała nie będzie mi portfel zaglądać

Odpowiedz polub

Avatar of prowokacja
prowokacja

Oplot Challenge
Heavyweight

174 komentarzy 234 polubień

Słusznie. Wiedziałbym komu wejść do łóżka. :tellmemore:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of dssport
dssport

PRIDE FC
Welterweight

6,620 komentarzy 8,176 polubień

Jak dla mnie wszyscy powinni zarabiać tyle samo. Wtedy to już w ogóle negocjację byłyby szybkie i menedżerowie niepotrzebni xD

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Graf Ramolo
Graf Ramolo

ONE FC
Lightweight

2,367 komentarzy 3,963 polubień

Te negocjacje to też trochę element rywalizacji i umiejętność wykazywania się sprytem. Tak że chyba lepiej jak są nie jawne. Każdy zawodnik może sobie sam je podbić, prowadzić fajne socjale, wymyślić jakiś ciekawy sposób autopromocji, zasłynął czymś innym jeszcze. Jak dla mnie urozmaica to właśnie nam fanom życie.

Odpowiedz polub

Avatar of seth1126
seth1126

Brutaal
Light Heavyweight

593 komentarzy 707 polubień

Wiem, że te pijawki są potrzebne, najzwyczajniej w świecie zawodnik musi się skupić na trenowaniu i walkach i nic nie powinno go rozpraszać. Dlatego miedzy innymi jest menago. Ale jak taka kurwa zaczyna pierdolić o kasie i ubolewa nad jawnością, negocjacjami i wogóle kasą, to rzygać:brianvomit:mi się chce nad ich zakłamaną troską i szczerością. Przecież żłobie masz od tego % i tobie nie tyle zależy na dobru( przynajmniej nie w 100%) zawodnika ile swoim interesie. Jawność to dla ciebie fiucie profity ,bo wtedy ty masz lepsze pole do wydarcia sobie większej kasy. Reasumując:
Wiesz gdzie mam Timie twoje zdanie, ty zakłamany gnojku :gdzie:

Odpowiedz polub

Avatar of seth1126
seth1126

Brutaal
Light Heavyweight

593 komentarzy 707 polubień

Jak dla mnie wszyscy powinni zarabiać tyle samo. Wtedy to już w ogóle negocjację byłyby szybkie i menedżerowie niepotrzebni xD

Z jednej strony jeśli chodzi o menago racja ale z drugiej komunizmem zajechało!! Nie do końca to widzę. Każdy inny każdy inne umiejętności każdy inaczej się sprzedaje itd.
Dlatego żyjemy w wolnym świecie i z wolnym rynkiem a nie w ogólnoświatowej Koreii Północnej!! Fakt, że co nie którzy nie zasługują na to co dostają, inni natomiast za mało, ale tak skonstruowany jest wolny rynek i trzeba walczyć o swoje. A nie czy się siedzi czy się leży to mi się kurwa należy...

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of vast
vast

Bellator
Light Heavyweight

4,680 komentarzy 7,955 polubień

Jawny to był wpierdol Janka na zdziecinniałym kuntakinte

Odpowiedz polub