W podcastcie Dominika Durniata oraz Krzysztofa Gutowskiego, prowadzący audycji po raz pierwszy zdradził z kim miał zawalczyć Mateusz Gamrot w 2019 roku, gdy odezwało się do niego UFC.

Mateusz dostał ofertę walki już w kwietniu 2019 roku. Największa na świecie organizacja MMA zaproponowała mu bój z Islamem Makhachevem. Ostatecznie Islam na UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik zamiast z Mateuszem, zmierzył się z Armanem Tsarukyanem. To właśnie wtedy, miesiąc później Gamrot zwakował dwa pasy mistrzowskie jakie były w jego posiadaniu w KSW.

ZOBACZ TAKŻE: Rywal Mateusza Gamrota w UFC – Magomed Mustafaev chwali się zbliżającą walką w mediach

Jak komentuje Dominik Durniat w swojej audycji:

Wtedy Mateusz nie mógł przyjąć tego kontraktu bo był po prostu związany z KSW i nie było takiej możliwości.

Prowadzący zauważył też, że to zdarzenie mogło mieć wpływ na decyzję Mateusza o tym by dziś zaryzykować oraz udać się za ocean walczyć:

To jeden z elementów, który zadecydował też o tym – Uznał, że jak już raz odrzucił taką ofertę, to nie może kolejny raz wybrzydzać bo za chwilę UFC może tak podejść, że „co to jest za gość, który chce się u nas bić, skoro co chwilę odrzuca nasze oferty.

Pełny zapis rozmowy jest dostępny w poniższym wideo:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.