Już 30 stycznia odbędzie się gala OKTAGON 21, podczas której wystąpią dwie zawodniczki z naszego kraju. Judyta Rymarzak (MMA 3-2-0) i Marta Waliczek (MMA 4-2-0) w piątek dopełniły formalności przed sobotnim wydarzeniem, wypełniając wymagany limit kategorii wagowej.

Rymarzak wróci do klatki po ponad dwuletniej przerwie. Ostatnie starcie stoczyła w październiku 2018 roku, decyzją sędziów pokonała wtedy Kristinę Lindtnerovą. Wcześniej odniosła ona najważniejsze zwycięstwo w swojej karierze, pokonując na punkty Izabelę Badurek.

Rywalką Rymarzak będzie Tereza Bleda (MMA 1-0-0). „Ronda” w zawodowym MMA zadebiutowała we wrześniu ubiegłego roku, odprawiając ciosami w drugiej rundzie Marie Loiseau. Wcześniej zawodniczka z Czech startowała na amatorskich turniejach oraz zaliczyła udane występy na galach Oktagon Underground, gdzie pokonywała Lucie Pudilovą, Magdalenę Sormovą oraz Lucię Szabovą.

Waliczek wejdzie do klatki po półtorarocznej przerwie. W ostatniej walce w MMA została poddana w 30 sekund balachą przez Juliję Stoliarenko. Wcześniej „Wadera” kontynuowała serię czterech zwycięstw z rzędu, podczas której pokonała Judytę Rymarzak, Yulię Kutsenko, Karinę Vasilenko i Zairę Dyshekovą.

Przeciwniczką zawodniczki reprezentującej DAAS Berserker’s Team Bielsko-Biała będzie doświadczona Lucie Pudilova (MMA 9-6-0). 26-letnia zawodniczka w zawodowym MMA zadebiutowała w lutym 2014 roku. Po trzech latach trafiła do organizacji UFC, gdzie pokonała Sarah Moras i Ji Yeon Kim, przegrywała natomiast z Liną Lansberg, Irene Aldaną, Liz Carmouche, Antoniną Shevchenko i Justine Kish. Po zwolnieniu z UFC Pudilova wróciła do klatki na gali OKTAGON 19, gdzie decyzją sędziów pokonała Cornelię Holm.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.