Niesamowita wiadomość spadła dziś na fanów sportów walki w Polsce. W ringu w walce na gołe pięści zawita Marcin Różalski.

„Marcin Różalski wraca!” Taką informację podano kilka dni temu na profilu na Facebooku organizacji KSW. Fani w większości spodziewali się, że „Różal” – który zakończył karierę słowami „w tym momencie kończę jakąkolwiek współpracę z federacjami sportowymi w Polsce (…) Mi się odechciało. Najnormalniej w świecie straciłem do tego zapał i prąd.” – wraca do MMA. Dziś wiemy już jednak, że chodzi o nową organizację walk na gołe pięści, która nazywa się „Genesis”, pomysłu Macieja Kawulskiego. Debiutancka gala odbędzie się w październiku.

Marcin do naszego sportu przeszedł z Kickboxingu, jego bilans w tej dyscyplinie wynosi 22 zwycięstwa – 8 porażek i 1 remis. W stójce toczył boje z takimi zawodnikami jak Peter Graham, Cheick Kongo czy Duke Roufus. Bił się też z Przemysławem Saletą i wieloma innymi dużymi nazwiskami. W jego CV znajdują się takie tytuły jak Mistrzostwo Polski, Wicemistrzostwo Europy czy Mistrzostwo Świata WKA, które zdobył w 2008 roku.

W MMA zadebiutował w 2011 roku i od początku związany był z KSW w którym stoczył 11 walk. W nowej dyscyplinie również udało mu się zdobyć pas. Po pokonaniu Mariusza Pudzianowskiego na KSW 35, w kolejnej konfrontacji zmierzył się z Fernando Rodriguesem Juniorem, który wówczas był posiadaczem tytułu mistrzowskiego (po pokonaniu Karola Bedorfa). „Różal” znokautował Brazylijczyka w 16 sekund, zostając międzynarodowym mistrzem KSW w wadze ciężkiej. Za sam nokuat dostał również bonus od KSW.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.