Marcin Held spotkał się twarzą w twarz ze swoim rywalem, z którym zmierzy się w debiucie dla organizacji PFL. Polak już dzisiejszej nocy zmierzy się z mistrzem organizacji, Natanem Schulte. Zobaczcie staredown obu panów (wideo poniżej – okolice 28 minuty).

Held (26-7 MMA) wróci do klatki MMA po dłuższej przerwie. Jego ostatnia walka odbyła się w czerwcu 2019 roku, pokonał wtedy na punkty Diega Brandao. Wcześniej Held poddaniami odprawiał Musę Khamanaeva i Callana Portera, na punkty pokonał natomiast Nasrata Haqparasta w swojej ostatniej walce dla organizacji UFC. Będzie to jego debiut dla organizacji PFL.

Schulte (20-3-1 MMA) to jeden z głównych faworytów do zwycięstwa turnieju PFL w wadze lekkiej. Niepokonany od dziesięciu pojedynków. W 2018 roku pokonał Chrisa Wade’a, Jasona Higha, Chrisa Wade’a i Rashida Magomedova, aby zdobyć tytuł mistrzowski w swojej kategorii. Rok później Brazylijczyk przedłużył serię wygranych pokonując Yincanga Bao, Jessego Ronsona, Ramseya Nijema, Akhmeta Alieva i Loika Radzhabova, ponownie wygrywając turniej.

PFL: Pettis vs Collard – rozpiska, informacje o transmisji w TVP Sport