Najbliższe trzy dni to prawdziwe święto dla fanów mieszanych sztuk walki w Polsce. ACA 114, Babilon MMA 18 i FEN 31 to trzy wydarzenia, które odbędą się dzień po dniu. Kibice zobacżą podczas tych gal aż czternaście pojedynków z udziałem najlepszych zawodników MMA w naszym kraju sklasyfikowanych w Rankingu PL. Aż sześć z tych starć to walki mistrzowskie!

ACA 114
>>> SZCZEGÓŁY GALI

Pojedynek o mistrzostwo ACA w wadze ciężkiej
Daniel Omielańczuk (MMA 24-9-1, #2 w Rankingu PL) vs Tony Johnson (MMA 13-5-1)

Jeden z najlepszych polskich ciężkich wejdzie do klatki, aby zdobyć pas mistrzowski organizacji ACA. Omielańczuk po czterech zwycięstwach z rzędu, które odnosił w starciach z Zelimkhanem Umievem, Evgenym Erokhinem, Denisem Smoldarevem i Tomasem Pakutinskasem otrzymał szansę pojedynku o mistrzostwo z Tonym Johnsonem. „Hulk” w ostatniej walce przegrał decyzją sędziów z ówczesnym mistrzem Evgenym Goncharovem. Wcześniej Johnson pokonywał między innymi Denisa Smoldareva czy DJ Lindermana. Starcia to zakończy czwartkową galę ACA 114.

Rafał Haratyk (MMA 13-3-2, #4 w Rankingu PL) vs Nikola Dipchikov (MMA 19-7-0)

Haratyk przebojem wdarł się do organizacji ACA, gdzie najpierw pokonał Arbiego Agueva, a następnie ciosami w pierwszej rundzie skończył Piotra Strusa. Kontynuujący serię sześciu zwycięstw z rzędu „Polish Tank” w czwartek może postawić ostatni krok w drodze do walki o pas mistrzowski wagi średniej. Na jego drodze stanie jednak Nikola Dipchikov, który od ponad dwóch lat jest niepokonany. W klatce ACA Bułgar zwyciężał z Alexandrem Dolotenką, Alexeyem Efremovem czy Goranem Reljicem, przegrywał natomiast z Piotrem Strusem, Alexeyem Butorinem i Muslimem Khizrievem.

Łukasz Kopera (MMA 9-4-0, #14 w Rankingu PL) vs Michael Johann Rirsch (MMA 9-2-1)

Po pokonaniu Łukasza Rajewskiego na gali ACA 96 Kopera zadebiutował w Rankingu PL, gdzie utrzymuje swoje miejsce. W drugiej walce dla organizacji ACA „Dajmos” przegrał jednak decyzją sędziów z Aurlem Pirteą. Teraz stanie przed szansą odbudowy po ostatniej przegranej. Jego przeciwnikiem będize zawodnik z Austrii, który zadebiutuje w ACA. W dotychczasowych starciach pokonywał między innymi Valida Abdurachmanova czy Stefana Miodragovica, przegrywał natomiast z Thomasem Robertsenem.

Kamil Oniszczuk (MMA 7-1-0, #10 w Rankingu PL) vs Krystian Bielski (MMA 6-2-0)

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu Oniszczuk zadbiutował w organizacj ACA, gdzie decyzją sędziów przegrał z Mindaugasem Verzbickasem. Była to jego pierwsza porażka w karierze. Teraz stanie przed kolejnym testem. Jego rywalem będzie Krystian Bielski, który w ostatniej walce znokautował w 49 sekund Seweryna Kirschhiebela. Wcześniej zawodnik z Mławy pokonywał między innymi Tomasza Skrzypka i Tomasza Mozdynewicza, przegrał natomiast w walkach z Adrianem Błeszyńskim i Adrianem Bartosińskim.

Adam Pałasz (MMA 5-1-0, #10 w Rankingu PL) vs Olegs Jemeljanovs (MMA 10-2-0)

Kolejny zawodnik, który na ostatniej gali ACA w Polsce musiał uznać wyższość rywala. Po pięciu zwycięstwach z rzędu „Adaś z Jawora” podpisał kontrakt z ACA, gdzie już w pierwszej rundzie ciosami został odprawiony przez Dmitryego Poberezhetsa. Teraz jego rywalem będzie Olegs Jemeljanovs, który kotynuuje serię pięciu zwycięstw z rzędu. Zawodnik z Łotwy przegrywał w swojej karierze dwukrotnie – w 2014 i 2017 roku. Walki w zawodowym MMA rozpoczął w 2012 roku.

BABILON MMA 18
>>> SZCZEGÓŁY GALI

Pojedynek o mistrzostwo Babilon MMA w wadze średniej
Paweł Pawlak (MMA 16-4-1, #11 w Rankingu PL) vs Adrian Błeszyński (MMA 9-3-1)

Rewanż za starcie z gali Babilon MMA 12, gdzie po pięciu rundach sędziowie ogłosili niejednogłośnie remis. Po starciu w lutym „Plastinho” powrócił do klatki na czerwcowej gali Babilon MMA, gdzie w trzeciej rundzie rozbił ciosami Filipa Tomczaka. „Ares” natomiast od lutego nie wszedł do klatki MMA, stoczył jednak walkę w boksie. W drugiej rundzie przegrał z Łukaszem Staniochem. Jeden z nich opuści w piątek klatkę Babilon MMA z pasem mistrzowskim wagi średniej.

Pojedynek o mistrzostwo Babilon MMA w wadze koguciej
Patryk Trytek (MMA 3-0-0, #10 w Rankingu PL) vs Dawid Martynik (MMA 3-1-0)

Ciekawie zapowiadająca się walka w kategorii koguciej. Sklasyfikowany na dziesiątym miejscu w swojej wadze Trytek wejdzie do klatki po drugiej zwycięstwo w 2020 roku. W sierpniu pokonał jedogłośną decyzją sędziów Igora Wojtasa, przedłużając serię wygranych do trzech z rzędu. Jego rywal, Dawid Martynik, w dwóch ostatnich walkach zwyciężał – najpierw w 2018 roku z Martinem Hubalikiem, następnie w 2019 roku z Mateuszem Dederką. Jedyną przegraną zawodnik z Cieszyna odnotował w 2017 roku, gdzie został poddany gilotyną przez Dawida Pancerza.

Łukasz Sudolski (MMA 7-0-0, #5 w Rankingu PL) vs Mladen Kujundzic (MMA 3-3-1)

Sudolski wejdzie do klatki po ósme zawodowe zwycięstwo. W dotychczasowych starciach pokonywał przed czasem Piotra Grażewicza, Marcina Filipczaka, Krzysztofa Klepacza, Michała Gutowskiego i Mario Zgelę, natomiast decyzją sędziów pokonał Grzegorza Cieplińskiego i Mateusza Ostrowskiego. Teraz rywalem jednego z najlepszych półciężkich w Polsce będzie „Dynamit” z Chorwacji, który na swoim koncie ma również walki w kickboxingu. Ostatni raz do walki na zasadach MMA Kujundzic wszedł w 2012 roku. Przegrał wtedy z Geraldem Turekiem. Wcześniej przegrał on przez poddanie z Denisem Stojnicem, wygrywał natomiast z Mihajlo Fincurem i Alenem Dolicaninem.

Marcin Jabłoński (MMA 8-2-0, #15 w Rankingu PL) vs Paata Tsxapelia (MMA 13-5-0)

Jabłoński podczas piątkowej gali spróbuje przedłużyć serię wygranych do sześciu z rzędu. W poprzednich starciach pokonywał decyzjami sędziów Gheorghego Panfiliiego, Roberto Pastucha, Aleksandra Grebneva i Adama Brzezowskiego, poddał natomiast Kacpra Bróździaka. Rywal Polaka po siedmiu zwycięstwach z rzędu notuje słabszą serię. W ostatnich sześciu pojedynkach zwyciężał dwukrotnie – ciosami pokonał Rafaela Torres Henrique, poddaniem skończył natomiast Carlosa Edaurdo de Azevedę. W pozostałych starciach przegrywał z Brendanem Lughnanem, Abdulem-Malikiem Saidullaevem, Mohammedem Sadokiem Trabelsim i Mikhailem Odintsovem.

FEN 31
>>> SZCZEGÓŁY GALI

Pojedynek o mistrzostwa FEN i Babilon MMA w wadze piórkowej
Daniel Rutkowski (MMA 11-2-0, #1 w Rankingu PL) vs Adrian Zieliński (MMA 20-9-0, #2 w Rankingu PL)

Rewanż za walkę z października 2019 roku, gdzie jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Daniel Rutkowski. „Rutek” po starciu z gali Babilon MMA 10 stoczył dwa pojedynki. Najpierw na punkty pokonał Estabiliego Amato, następnie w ten sam sposób pokonał Renego Runge. Zawodnik z Olsztyna natomiast wszedł do klatki raz. Podczas sierpniowej gali FEN 29 ciosami w pierwszej rundzie skończył Danilo Belluardo. Stawką pojedynku będą tytuły mistrzowskie organizacji FEN i Babilon MMA. Rutkowski stanie również przed szansą przedłużenia serii dwunastu walk bez przegranej.

Pojedynek o mistrzostwo FEN w wadze półciężkiej
Marcin Wójcik (MMA 13-7-0, #6 w Rankingu PL) vs Adam Kowalski (MMA 12-5-1, #11 w Rankingu PL)

Pierowtnie do tej walki miało dojść już w sierpniu, jednak ze względu na kontuzję Wójcik był zmuszony się z niej wycofać. Po wygranych z Michałem Gutowskim w 2019 roku i Rafałem Kijańczukiem w 2020 roku „The Giant” dostał szansę walki o pas FEN, który będzie mógł zdobyć już podczas sobotniej gali. Kowalski w ostatnich pojedynkach kończył przed czasem Wojciecha Orłowskiego i Rafała Kijańczuka, na punkty natomiast pokonał Wojciecha Janusza. W sierpniu zmierzył się z Marcinem Łazarzem, jednak starcie zakończyło się rezultatem „no contest” po przypadkowym włożeniu palców w oko Kowalskiego.

Pojedynek o mistrzostwo FEN w wadze koguciej
Sebastian Romanowski (MMA 14-8-1, #5 w Rankingu PL) vs Jonas Magard (MMA 11-4-0)

„Szczena” stanie przed ogromnym wyzwaniem w swojej karierze. Od trzech lat jest niepokonany. Decyzjami sędziów wygrywał z Evgeniym Ryazanovem, Nikolayem Kondratukiem i Rildecim Diasem. W starciu bokserskim natomiast zwycieżył na punkty z Eliaszem Jankowskim. Teraz wejdzie do klatki, aby zdobyć pas organizacji FEN. Jego rywalem będzie „Rekin” z Danii, który na swoim koncie ma zwycięstwa na takich galach, jak ACB, BAMMA czy Cage Warriors. W ostatnich jedenastu pojedynkach poniósł tylko jedną przegraną – poddał go Mike Ekundayo. W pozostałych starciach Magard zwyciężał rzadką techniką, jaką jest japoński krawat, ale również decyzjami sędziów.

Marcin Naruszczka (MMA 20-9-2, #12 w Rankingu PL) vs Ivan Cosic (MMA 6-0-0)

37-latek po raz drugi wejdzie do klatki w tym roku. Podczas sierpniowej gali FEN znokautował w pierwszej rundzie Marko Radakovica. Wcześniej Naruszczka wygrał i zremisował z Bartoszem Leśką, przegrywał natomiast z Rafałem Haratykiem, Andrzejem Grzebykiem czy Leandro Bispo. Jego rywal jest niepokonany. W dotychczasowych starciach zwyciężał pięcokrotnie w pierwszych rundach i raz decyzją sędziów. Ostatni raz walczył w październiku 2018 roku, poddał wtedy gilotyną Kainazara Beknazarova.

Kacper Formela (MMA 10-4-0, #3 w Rankingu PL) vs Edgar Davalos (MMA 12-1-0)

Czołowy polski piórkowy wróci do klatki organizacji FEN po zaledwie trzymiesięcznej przerwie. W ostatnim występi znokautował w trzeciej rundzie Kamila Łebkowskiego. Wcześniej przegrywał na punkty z Łukaszem Charzewskim i Vugarem Kyaramovem. Jego rywal będzie chciał przedłużyć serię sześciu zwycięstw z rzędu, podczas której zwyciężał między innymi z Ruanem Oliveirą czy Sergio Orozco.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.