Po tym, jak Errol Spence Jr. nabawił się poważnej kontuzji, dla Manny’ego Pacquiao znaleziono nowego zawodnika na sierpniową walkę. Filipińczyk w najbliższą sobotę podejmie Yordenisa Ugasa w wadze półśredniej i postara się o zdobycie pasa WBA.

20 lat temu Manny Pacquiao posiadał tylko jeden pas mistrzowski i był nieznany poza Filipinami. Teraz uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy w historii z ośmioma tytułami mistrzowskimi w różnych kategoriach wagowych. 21 sierpnia duma Filipin powalczy o kolejne mistrzostwo z Yordenisem Ugasem. Przed tym starciem Manny wie, że jego rywal z Kuby za wszelką cenę będzie chciał wgrać, a on sam musi przygotować się jak najlepiej do ciężkiego starcia.

Muszę przyznać, że w Ugasie widzę samego siebie, kiedy byłem młody. Ja też otrzymałem wielką szansę, trenując w ciężkich warunkach na Filipinach. Tak poznałem swojego trenera — Freddiego. Pewnego dnia dostaliśmy telefon i otrzymaliśmy świetną szansę. Yordenis ma podobną sytuację, ciężko trenował do kolejnej obrony i dostał duży pojedynek znikąd. 20 lat temu byłem jak on, więc biorę go na poważnie, bo sam byłem głodny zwycięstw i sukcesu.

Nie popełnię błędu i nie będę lekceważył mojego przeciwnika. Ciągle mam w sobie ten głód, ciągle chcę wygrywać. Moje przygotowania stoją na wysokim poziomie i pokażę wszystkim, że jeszcze długo powalczę. Udowodnię, że tytuł organizacji WBA powinien trafić w moje ręce, fani zobaczą, jak wygląda prawdziwa walka mistrzów. Na sam koniec zostanie wyłoniony król, bądźcie gotowi.

Yordenis Ugas jest bardzo dobrą opcją na zastępstwo Errola w tak krótkim czasie. Kubańczyk może pochwalić się brązowym medalem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz osiągnięciami międzynarodowymi podczas kariery amatorskiej. Na zawodowstwie zbudował rekord 26 zwycięstw oraz 4 porażek. W ostatnim czasie wygrywał z Abelem Ramosem, Mike Dallasem Jr, Omarem Figueroą Jr, a także dał świetny bój z Shawnem Porterem.

Wieloletni trener Manny’ego Pacquiao — Freddie Roach również uważa, że najbliższe starcie będzie wymagało dużego skupienia. Według szkoleniowca to doświadczenie będzie kluczem do zwycięstwa, ale także chęć wygranej. Freddie podczas obozu treningowego Filipińczyka zawiesił poprzeczkę wysoko, aby nie zlekceważyć w najmniejszym stopniu Ugasa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of PioTRTek
PioTRTek

WSOF
Welterweight

3,264 komentarzy 5,472 polubień

@yonigga
Będzie w telewizorni?

Odpowiedz polub

Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

17,240 komentarzy 28,820 polubień

@yonigga
Będzie w telewizorni?

:rutekajak:od 3 na polshit sport

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

EFC Africa
Heavyweight

3,027 komentarzy 4,341 polubień

I to jest sportowiec.

Odpowiedz polub