Największy portal bokserski na świecie – BoxingScene poinformował, że niebawem dojdzie do dużego pojedynku Jaime Mungui w wadze średniej. Na drodze niepokonanego pięściarza stanie solidny Maciej Sulęcki.

Według informacji napływających ze Stanów Zjednoczonych, Maciej Sulęcki zaboksuje już 24 kwietnia pod przewodnictwem platformy streamingowej DAZN. Już w tamtym tygodniu mówiło się, że Polak stanie przed młodym Munguią, jednak teraz portale branżowe potwierdzają zestawienie. Do starcia dojdzie w El Paso, jest to miasto w Teksasie.

Początkowo mówiło się, że Jaime Munguia zmierzy się z legendarnym Gennadiy Golovkinem w walce o pas organizacji IBF wagi średniej, jednak rankingi nie pozwoliły na zakontraktowanie takiego spotkania. Meksykanin w wadze średniej klasyfikowany jest na 1 miejscu w rankingu organizacji: WBC oraz WBO, na 4 miejscu w rankingu organizacji IBF oraz 6 lokatę w rankingu organizacji WBA.

Maciej Sulęcki na ringach w USA jest dobrze znany. Pokazał się świetnie w walce z Jackiem Culcayem oraz Gabrielem Rosado. Jako amator stoczył 140 walk, z czego 110 wygrał, zdobył trzykrotnie tytuł Mistrza Polski Juniorów.

Jaime Munguia w wadze junior średniej zdobył mistrzostwo WBO w pojedynku z Sadamem Alim. Następnie tytuł obronił 5-krotnie, teraz rywalizuje w dywizji średniej i liczy na kolejne trofea w najbliższym czasie.

1 KOMENTARZ

  1. Ja oddany fan boksu nie widzę za bardzo już nikogo kto namiesza z naszego podwórka. Ktoś podejmie próbę wyprowadzenia mnie z błędu?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.