Organizacja Babilon MMA poinformowała o walce wieczoru wydarzenia, które odbędzie się 26 marca. W pojedynku o pas mistrzowski w wadze półciężkiej Łukasz Sudolski (MMA 8-0-0) skrzyżuje rękawice z Joachimem Christensenem (MMA 15-8-0).

Sudolski zawodową karierę rozpoczął w 2013 roku pokonując Grzegorza Cieplińskiego decyzją sędziów. Po tym starciu jednak przez 5 lat nie wszedł do klatki, a jego powrót miał miejsce dopiero w sierpniu 2018 roku na gali Babilon MMA 5.

W ciągu nieco ponad dwóch lat „Pcheła” stoczył siedem pojedynków, w których kolejno pokonywał Piotra Grażewicza, Marcina Filipczaka, Krzysztofa Klepacza, Mateusza Ostrowskiego, Michała Gutowskiego i Mario Zgelę. Ostatnią walkę Sudolski stoczył w listopadzie ubiegłego roku, rozbijając ciosami w 13 sekund Mladena Kujundzica.

42-latek z Danii na swoim koncie ma pojedynki dla organizacji UFC, Oktagon MMA czy M-1. Zawodową karierę rozpoczął w maju 2007 roku. W 2016 roku podpisał kontrakt z największą organizacją MMA na świecie.

W debiucie pod szyldem UFC Christensem został poddany w drugiej rundzie przez Luisa Henrique da Silvę. Kilka miesięcy później udanie wrócił do klatki rozbijając ciosami w trzeciej rundzie Bojana Mihajlovica. Kolejne cztery walki przegrywał przed czasem – odprawiali go Gadzhimurad Antigulov, Dominick Reyes (po tym starciu został zwolniony z UFC), Dovletdzhan Yagshimuradov i Stephan Puetz.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.