Organizacja naszych południowych sąsiadów ostatnio za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła, że Mateusz Legierski pod koniec marca wystąpi na wydarzeniu OKTAGON PRIME 5. Polak stanie w szranki z Matousem Kohoutem.

Dla „Dynamita” będzie to głośny powrót w szeregi czesko-słowackiego giganta po dwóch latach rozbratu. Kilka miesięcy po zdobyciu pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej zdecydował się związać z KSW, przez co niedługo później odebrano mu trofeum.

Legierski (MMA 7-1) został mistrzem OKTAGON MMA, pokonując na początku 2020 roku Miroslava Strbaka. Od chwili podpisania kontraktu z polską organizacją wchodził do okrągłej klatki dwukrotnie. Zadebiutował na gali z numerem 56. Wówczas pokonał Francisco Barrio przez większościową decyzję. Następnie miał zmierzyć się z Łukaszem Rajewskim, aczkolwiek wycofał się z tego pojedynku. Ostatnią batalię zaliczył miesiąc temu w Gliwicach, kiedy to przed czasem musiał uznać sportową wyższość Romana Szymańskiego i tym samym doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze. Dotychczas ma na swoim koncie cztery zwycięstwa przez nokaut oraz jedno przez poddanie.

Zaś Kohout (MMA 6-4) jest aktualnie na fali dwóch wygranych z rzędu. Pod koniec ubiegłego roku pewnie rozprawił się z Frantiskiem Fodorem, a wcześniej uległ mu nieustępliwy Jan Siroky. Popularny „Mighty Rooster” plasuje się na ósmym miejscu w rankingu dywizji do 70,3 kg. Co ciekawe, w ramach przygotowań do swoich walk często odwiedza klub Czerwony Smok Poznań.

OKTAGON PRIME 5 odbędzie się 26 marca na Słowacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

5,912 komentarzy 23,184 polubień

Ciekawe, czy jeśli przegra, to wypierdala z cyrku? K&L nie lubią jak ich zawodnicy przegrywają u konkurencji... :kawulpokapoka:

Odpowiedz polub

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Bantamweight

8,239 komentarzy 18,456 polubień

Ciekawe, czy jeśli przegra, to wypierdala z cyrku? K&L nie lubią jak ich zawodnicy przegrywają u konkurencji... :kawulpokapoka:

Nie sądzę, by Legierski to przegrał

Odpowiedz polub

Avatar of majkelo89
majkelo89

UFC
Middleweight

13,545 komentarzy 50,157 polubień
Avatar of Rumcajs
Rumcajs

BAMMA
Light Heavyweight

1,015 komentarzy 2,791 polubień

Niech wraca tam gdzie jego miejsce

Odpowiedz polub