Organizacja naszych południowych sąsiadów ostatnio za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła, że Mateusz Legierski pod koniec marca wystąpi na wydarzeniu OKTAGON PRIME 5. Polak stanie w szranki z Matousem Kohoutem.

Dla „Dynamita” będzie to głośny powrót w szeregi czesko-słowackiego giganta po dwóch latach rozbratu. Kilka miesięcy po zdobyciu pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej zdecydował się związać z KSW, przez co niedługo później odebrano mu trofeum.

Legierski (MMA 7-1) został mistrzem OKTAGON MMA, pokonując na początku 2020 roku Miroslava Strbaka. Od chwili podpisania kontraktu z polską organizacją wchodził do okrągłej klatki dwukrotnie. Zadebiutował na gali z numerem 56. Wówczas pokonał Francisco Barrio przez większościową decyzję. Następnie miał zmierzyć się z Łukaszem Rajewskim, aczkolwiek wycofał się z tego pojedynku. Ostatnią batalię zaliczył miesiąc temu w Gliwicach, kiedy to przed czasem musiał uznać sportową wyższość Romana Szymańskiego i tym samym doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze. Dotychczas ma na swoim koncie cztery zwycięstwa przez nokaut oraz jedno przez poddanie.

Zaś Kohout (MMA 6-4) jest aktualnie na fali dwóch wygranych z rzędu. Pod koniec ubiegłego roku pewnie rozprawił się z Frantiskiem Fodorem, a wcześniej uległ mu nieustępliwy Jan Siroky. Popularny „Mighty Rooster” plasuje się na ósmym miejscu w rankingu dywizji do 70,3 kg. Co ciekawe, w ramach przygotowań do swoich walk często odwiedza klub Czerwony Smok Poznań.

OKTAGON PRIME 5 odbędzie się 26 marca na Słowacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Raven

KSW
Featherweight

4,968 komentarzy 18,329 polubień

Ciekawe, czy jeśli przegra, to wypierdala z cyrku? K&L nie lubią jak ich zawodnicy przegrywają u konkurencji... :kawulpokapoka:

Odpowiedz polub

Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Middleweight

6,981 komentarzy 14,859 polubień

Ciekawe, czy jeśli przegra, to wypierdala z cyrku? K&L nie lubią jak ich zawodnicy przegrywają u konkurencji... :kawulpokapoka:

Nie sądzę, by Legierski to przegrał

Odpowiedz polub

majkelo89

UFC
Middleweight

12,631 komentarzy 45,757 polubień
Rumcajs

BAMMA
Flyweight

726 komentarzy 1,979 polubień

Niech wraca tam gdzie jego miejsce

Odpowiedz polub