Marvin 'Marvelous’ Hagler zawsze będzie wielką legendą pięściarstwa. Niestety były mistrz wagi średniej odszedł w wieku 66 lat, nieznane są przyczyny śmierci Haglera.

W sobotni wieczór z Ameryki doszły smutne wiadomości. Żona legendarnego pięściarza Marvina Haglera poinformowała o jego śmierci. Nawiązując do słów wybranki pięściarza, ten odszedł niespodziewanie w swoim domu w New Hampshire.

Jest mi przykro poinformować was, że mój kochany mąż odszedł. Marvelous Marvin zmarł w swoim domu w New Hampshire nieoczekiwanie. Rodzina Haglerów prosi o uszanowanie prywatności w tym ciężkim czasie.

Kay G. Hagler

Marvin Nathaniel Hagler urodził się 23 maja 1954 roku w New Jersey. Do jego największych osiągnięć bokserskich należało niekwestionowane mistrzostwo wagi średniej w latach 1980-87. Pięściarz pierwsze dwa tytuły mistrzowskie WBC oraz WBA wywalczył w 1980 roku z Alanem Minterem, następnie do kolekcji dołożył pas IBF w 1983 roku po walce z Wilfordem Scypionem. Hagler mistrzowskich pasów bronił aż 12 razy, w końcu uległ na punkty w pojedynku z Sugarem Rayem Leonardem, aczkolwiek kontrowersje w punktacji tego starcia pozostają do dzisiaj.

Wielu fanów może zastanawiać się nad imieniem i nazwiskiem pięściarza. Otóż Hagler w 1982 roku postanowił zmienić swoje imię i nazwisko z Marvin Nathaniel Hagler na Marvelous Marvin Hagler. Wszystko za sprawą tego, że wielu spikerów nie wyczytywało jego przydomku przy okazji walk. Amerykanin karierę zakończył z bilansem 62 zwycięstw, 3 porażek oraz 2 remisów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.