Na portalu zrzutka.pl w styczniu została opublikowana zbiórka niepokonanego Adriana Bartosińskiego (MMA 7-0). Tytuł akcji to pomoc o wsparcie „w walce o sportowe marzenia”. Nie chodzi jednak o zebranie pieniędzy na rozpoczęcie obozu przygotowawczego. „Bartos” chciał zebrać 30 tys. złotych, aby zapłacić organizacji Fight Exclusive Night odstępne za rozwiązanie kontraktu.

Jak się okazało, kontrakt Bartosińskiego został wykupiony przez samo KSW. Na oficjalnym koncie na Instagramie nowego reality show, w opisie Adriana jest wzmianka:

Jego talent został doceniony przez KSW. Federacja postanowiła wykupić jego kontrakt od konkurencyjnej organizacji, dając mu możliwość skonfrontowania się z pozostałymi uczestnikami programu.

FEN nie miał żadnego interesu by puszczać młodego zawodnika do konkurencji, dlatego wyszedł z propozycją wykupu kontraktu. Paweł Jóźwiak tak skomentował tę sytuację:

Adrian Bartosiński całkiem niedawno podpisał kontrakt z naszą federacją. Niedawno, bo mówimy o naszej ostatniej gali, która 12 października odbyła się we Wrocławiu. Wcześniej przez kilka miesięcy wraz ze swoim menadżerem bardzo chcieli, abym w końcu dał mu szansę, by mógł pokazać się szerszej publiczności podczas naszej gali, co było największym wyzwaniem w jego karierze. Oczywistym jest, że skoro mamy kontrakt z zawodnikiem, to poza tym, że coś mu dajemy – możliwość zawalczenia na naszej gali, pokazaniu się na antenach Polsatu, pozyskanie nowych sponsorów itp. to mamy również swoje oczekiwania.

Nie chcemy, aby chłopak, który u nas wygrał pierwszą walkę i w którego zainwestowaliśmy, teraz brał udział w programie, którego nagrodą jest walka na gali naszej konkurencji. To chyba oczywiste. Dorosły człowiek sam kieruje swoim życiem. Sam dokonuje wyborów. Jeżeli w październiku dorosły człowiek podejmuje decyzję, że chce walczyć dla FEN i jest to jest wielkie marzenie, to nie może w grudniu oczekiwać, że my przystaniemy teraz na to wszystko, co przez ten czas się zmieniło w jego życiu. Stąd propozycja kwoty wykupu, którą Bartosiński może wpłacić, aby rozwiązać kontrakt. Tak samo funkcjonują największe kluby piłkarskie na świecie i jest to powszechna praktyka w sporcie.

Walka finałowa w reality show odbędzie się na jednej z gal KSW, natomiast zwycięzca otrzyma kontrakt na stoczenie kolejnych pojedynków w największej polskiej organizacji MMA. Prowadzącą programu została autorka trzech bestsellerowych powieści z cyklu „365 Dni” i filmu o tym samym tytule Blanka Lipińska. W programie zobaczymy również szefów organizacji KSW Macieja Kawulskiego, Martina Lewandowskiego oraz dyrektora sportowego KSW, Wojsława Rysiewskiego.

Zadebiutuje w telewizji Polsat, 6 marca 2020 roku. Producentem programu jest Endemol Shine Polska.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.