Tomasz Narkun obronił mistrzostwo wagi półciężkiej KSW już po raz piąty! „Żyrafa” okazał się lepszy Ivana Erslana w drugiej najważniejszej walce gali KSW 56 w Łodzi. Polak pokonał pretendenta przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie.

Zawodnicy rozpoczęli pojedynek od ostrożnych wymian w stójce. Narkun zajął centralną część klatki, natomiast Erslan aktywniej pracował na nogach. W początkowej fazie walki z obu stron padały pojedyncze uderzenia, Tomasz i Ivan starali się wyczekać przeciwnika. Narkun chętnie korzystał z kopnięć, atakował wykroczną nogę oraz korpus Chorwata. Erslan skracał dystans z mocnymi ciosami, część z nich dochodziła do głowy mistrza, zwłaszcza w końcówce pierwszej rundy.

Na początku drugiej odsłony Narkun naruszył Erslana serią ciosów w stójce i posłał pretendenta na deski! Tomasz błyskawicznie doskoczył do swojego rywala i zaszedł Chorwatowi za plecy. Wieloletni mistrz wagi półciężkiej KSW zapiął skuteczne duszenie, dzięki któremu już po chwili mógł świętować kolejną obronę tytułu.

93 kg: Tomasz Narkun pok. Ivana Erslana przez poddanie (RNC), runda 2, 0:51 – walka o pas KSW

Tomasz Narkun jest mistrzem kategorii półciężkiej KSW od 2015 roku, kiedy to na gali KSW 32 znokautował Gorana Reljicia. Od tego czasu bronił swojego tytułu w starciach z między innymi Marcinem Wójcikiem, czy Przemysławem Mysialą. Znany ze swoich umiejętności parterowych „Żyrafa” ma na swoim koncie także dwa zwycięstwa z Mamedem Khalidovem. W zeszłym roku stanął przed szansą na zdobycie drugiego pasa KSW, ale musiał uznać wyższość Phila De Friesa w wadze ciężkiej.

Pełne wyniki gali KSW 56

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.