Damian Stasiak z pierwszym zwycięstwem w KSW! Były zawodnik UFC pokonał na gali KSW 55 Patryka Surdyna przez trójkąt rękami w drugiej rundzie. Obaj zawodnicy zafundowali kibicom efektowny pokaz walki w parterze.

Zawodnicy od samego początku walki aktywnie pracowali na nogach i prowadzili wymiany w wysokim tempie. Po kilku ciosach w stójce Stasiak ruszył po skuteczne obalenie. Surdyn oddał plecy bardziej doświadczonemu rywalowi. Damian nie zdołał jednak wpiąć nóg i skupił się kontrolowaniu próbującego się podnieść Patryka. Stasiak utrzymał Surdyna na ziemi, cały czas zagrażając mu wpięciem za plecy. Były zawodnik UFC w końcu zdobył dominującą pozycję. Surdyn odwrócił się, Damian był blisko zapięcia trójkąta rękami, a następnie balachy. Patryk zdołał się obronić przed tymi próbami poddań. Stasiak jednak nie odpuszczał, szukał gilotyny, ale i tym razem nie udało mu się odklepać rywala. Obfitująca w akcje pierwsza runda starcia minęła pod dyktando „Webstera”.

Surdyn trafił dobrym lewym prostym po rozpoczęciu drugiej odsłony. Zawodnicy ponownie szybko przenieśli się do parteru, a pozycję z góry zajął Patryk. Stasiak zagroził duszeniem trójkątnym, jednak odpuścił tę technikę, by po chwili przetoczyć swojego przeciwnika. Damian znalazł się w półgardzie, skąd szukał trójkąta rękami. Surdyn obronił się, ale Stasiak płynnie przeszedł do kolejnej próby duszenia. „Webster” ponownie złapał trójkąt rękami, tym razem technika okazała się skuteczna! Patryk Surdyn zdecydował się nie odklepać i po utracie przytomności przez zawodnika sędzia ringowy przerwał walkę.

61,2 kg: Damian Stasiak pok. Patryka Surdyna przez poddanie (trójkąt rękami), runda 2, 4:19

Pełne wyniki gali KSW 55

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.