Antun Racic został pierwszym w historii mistrzem KSW w wadze koguciej! Chorwat pokonał Damiana Stasiaka przez większościową decyzję na gali KSW 51 w Zagrzebiu. Dla „Webstera” był to debiut dla polskiej organizacji.

Antun Racic trafił w pierwszych sekundach mocnym prawym, po którym Stasiak wylądował na deskach! Chorwat doskoczył do Damiana, ale „Webster” popisał się zajściem za plecy swojego rywala. Stasiak wpiął się nogami i rozpoczął pracę nad duszeniem zza pleców. Antun Racic starał się wstać i w końcu udało mu się zrzucić Polaka, teraz to Chorwat znajdował się w górnej pozycji. „Webster” przykleił się do swojego rywala i nie dawał mu przestrzeni na wyprowadzanie ciosów. Stasiak wrócił na nogi, ale Antun wciąż dociskał go do siatki. Na pół minuty przed końcem rundy akcja przeszła do stójki. Damian wyprowadził kilka kopnięć, ale nic znaczącego już się nie wydarzyło.

Stasiak dobrze pracował niskimi kopnięciami od pierwszych sekund drugiej odsłony. Racic złapał klincz, Damian przechwycił głowę Chorwata i starał się zapiąć gilotynę, ale ostatecznie wylądował na plecach. Były zawodnik UFC wrócił do stójki po około minucie spędzonej na ziemi. Stasiak kontynuował ataki na łydkę, które Antun zaczął odczuwać. Chorwat został nawet zmuszony do zmiany pozycji. Racic ruszył po kolejne obalenie, Damian długo się bronił, ale jednak Chorwat dopiął swego. Ostatnie kilkadziesiąt sekund rundy Racic przetrzymywał Stasiaka na ziemi.

„Webster” trafił mocnym low kickiem na początku trzeciej odsłony. Antun skupiał się na kombinacjach bokserskich, dzięki którym udało mu się skrócić dystans i zanotować udane obalenie. Chorwat miał ciężkie zadanie ze skontrolowaniem Stasiaka na ziemi, Polakowi ponownie udało się wstać. Teraz to Damian pracował w klinczu i dociskał przeciwnika do siatki. Racic obronił się przed sprowadzeniem i odwrócił pozycję w zwarciu. Racic konsekwentnie zdobywał przewagę w walce na chwyty, co skończyło się kolejnym obaleniem z jego strony. Racic zapiął bardzo ciasne duszenie, jednak Stasiakowi udało się przetrwać i wstać do stójki. Antun od razu docisnął Damiana do siatki, nie dając mu szans na przeprowadzenie żadnego ataku.

Stasiak przestrzelił backfistem i po chwili przyjął lewy sierpowy na szczękę. Racic nie zmieniał swojej taktyki na ten pojedynek, kolejny raz przeszedł do klinczu. Antun obalił Damiana, który jednak szybko wstał i zaatakował nielegalnym kolanem na twarz wciąż klęczącego Racica. Do klatki wszedł lekarz, który pozwolił Chorwatowi kontynuować walkę, a sędzia ringowy odjął punkt Stasiakowi za to przewinienie. Akcja została wznowiona na środku klatki. Wymiana ciosów nie potrwała zbyt długo, a Racic już dociskał „Webstera” do siatki. Damian złapał tajski klincz i wyprowadził kilka kolan, co poskutkowało szybkim zejściem po nogi w wykonaniu Racica. Damian Stasiak bronił się pod siatką, a nawet zagroził swojemu rywalowi duszeniem. Antun jednak nie odklepał i uciekł do stójki. Racic do samego końca czwartej rundy kontrolował Damiana w klinczu.

Antun Racic przechwycił jedno z kopnięć Polaka i sprowadził walkę do parteru, ale zawodnicy błyskawicznie podnieśli się do stójki. Chorwat skontrolował rękę Stasiaka, nie pozwalając mu na ofensywę. Walka w końcu wróciła na środek klatki. Antun Racic był nie do powstrzymania w tym starciu, Stasiak nie był w stanie obronić się przed klinczem i obaleniami Chorwata. Na półtorej minuty przed końcem starcia Damian wyrwał się do stójki, gdzie zadał kilka wysokich kopnięć. Stasiakowi udało się przejść do parteru, gdzie szukał dociskówki, a następnie zadał kilka mocnych uderzeń, ale ostatecznie Racic przetrwał do ostatniej syreny!

Po decyzji sędziów zwycięzcą okazał się Antun Racic. Chorwat tym samym został inauguracyjnym mistrzem KSW w kategorii koguciej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.