Chan Sung Jung, czołowy zawodnik kategorii piórkowej UFC, zmaga się od pewnego czasu z problemem podwójnego widzenia. Zawodnik ostatecznie zdecydował poddać się operacji. W rozmowie z MMAJunkie „Korean Zombie” opowiedział o swoim zdrowiu i planowanej dacie powrotu do oktagonu.

Ostatnio najważniejsze dla mnie było, żeby rozwiązać sprawę podwójnego widzenia. Przejście badań lekarskich zajęło dużo czasu, a diagnozy w Korei i w Phoenix różniły się od siebie. Zdecydowałem się na operację w Phoenix, która odbędzie się wkrótce. Jestem przekonany, że zdołam wrócić do oktagonu w okolicach lipca lub sierpnia. Według chirurga to nie będzie mocno skomplikowany zabieg.

Jung stwierdził, że prawdopodobnie zmierzy się w przyszłości ponownie z Yairem Rodriguezem, ale wykluczył taką ewentualność w najbliższym czasie. Koreańczyk celuje teraz w walkę mistrzowską.

Mógłbym walczyć z Yairem jeszcze raz. To był świetny pojedynek i nie chciałbym wymazywać go ze swojej kariery. Nie wydaje mi się jednak, żeby Yair chciał teraz ze mną walczyć, ponieważ raz już mnie pokonał. Ja tak samo nie widzę obecnie potrzeby na rewanżowe starcie. Przewiduję, że zmierzymy się znowu w przyszłości i obiecuję, że damy kolejną świetną walkę. W tym momencie skupiam się na Volkanovskim. Jeśli nie uda mi się zawalczyć z mistrzem, to byłbym też zainteresowany zestawieniem z Ortegą. Podkreślę jednak dla pewności – teraz chcę się bić z Volkanovskim.

Korean Zombie jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu. W 2019 roku nokautował w pierwszych rundach Renato Moicano oraz Frankiego Edgara. Zawodnik z Korei Południowej plasuje się na czwartym miejscu w oficjalnym rankingu wagi piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.