Khamzat Chimaev kolejny raz wypadł z walki z czołowym zawodnikiem kategorii półśredniej, Leonem Edwardsem. Dana White w rozmowie z ESPN potwierdził, że „Borz” wypadł z walki z Anglikiem przez problemy zdrowotne po zachorowaniu na COVID-19. To była trzecia próba zestawienia obu zawodników ze strony UFC. Prezydent organizacji wyznał, że spróbują teraz nowych zestawień dla Chimaeva i Edwardsa.

Khamzat Chimaev (9-0 MMA) wygrał trzy pojedynki w UFC w 66 dni. W ostatnim starciu potrzebował tylko 17 sekund, aby w kategorii średniej znokautować Geralda Meerschaerta. „Borz” po walce stwierdził, że jest gotowy nawet na mistrzowskie walki w dwóch kategoriach wagowych – do 77 i 84 kilogramów.

Edwards (MMA 18-3) jest na fali ośmiu zwycięstw z rzędu. Anglik swój ostatni pojedynek stoczył ponad rok temu, kiedy to pokonał Rafaela dos Anjosa przez jednogłośną decyzję sędziów w lipcu 2019 roku. W marcu miał zmierzyć się z Tyronem Woodleyem, aczkolwiek uniemożliwiła mu to pandemia koronawirusa. Teraz wielokrotnie zestawiany był z Chimaevem, lecz jak widać walka nie dojdzie do skutku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.