Jak poinformował właśnie sportowy oddział telewizji CNN, Khabib Nurmagomedov już w październiku zawalczy z Justinem Gaethje. Oficjalnie potwierdził to Dana White.

Między dziennikarzem CNN a prezydentem UFC wywiązał się następujący dialog:

– To się stanie. Ta walka się odbędzie. Khabib vs Gaethje 24 października.
– Jak Khabib sobie radzi ze stratą ojca, mentora oraz trenera w jednej osobie?
– Przeżywa to ciężko. Każdy jest blisko ze swoimi rodzicami, ale Abdulmanap dla Khabiba był bohaterem, kochał swego ojca i byli bardzo blisko.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk, z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsc w 2019 roku i od tego czasu nowym tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie dywizji, może zasiadać tylko jeden zawodnik.

Gaethje jest niepokonany od czterech pojedynków i wszystkie z nich kończył przez nokauty, zdobywając przy okazji aż pięć bonusów za występy oraz walki wieczoru. W ostatnim starciu z Tonym Fergusonem, zdobył pas i stał się tymczasowym mistrzem wagi lekkiej oraz prawowitym przeciwnikiem dla Khabiba.

Ich pojedynek odbędzie się 24 października na UFC 255.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.