Stan zdrowia ojca i zarówno trenera jednego z najlepszych zawodników w historii MMA polepsza się. Abdulmanap Nurmagomedov ma poważne problemy ze zdrowiem. Ojciec mistrza kategorii lekkiej doznał znacznych komplikacji spowodowanych koronawirusem. Tata Khabiba przeszedł operację serca oraz dwukrotnie był w śpiączce. Teraz mistrz poinformował w wywiadzie dla RT.com, że jego stan zdrowia się polepsza.

Jego stan jest nadal poważny, nadal jest na intensywnej terapii. Koronawirus jest już za nim, ale wirus miał swoje konsekwencje dotyczące jego nerek i serca. Nie musimy martwić się już wirusem, ale jego konsekwencjami.

Byłem u niego, rozpoznaje mnie. Nie komunikujemy się jeszcze, bo jest podłączony do sprzętu medycznego. Każdego dnia mnie tam wpuszczają, spędzam z nim pół godziny, trzymam go za rękę. Kiedy pytam: „Ojcze, rozpoznajesz mnie?” on potwierdza gestem, że tak.

Są przy nim jedni z najlepszych lekarzy na całym świecie. Nie muszę martwić się o opiekę nad ojcem właśnie dzięki nim. Wszystko jest w porządku pod tym względem. Teraz potrzebny jest czas, bo konsekwencje są bardzo poważne i rehabilitacja będzie długa i ciężka.

Zawodnik wypowiedział się także na temat przygotowań do potencjalnej walki z Justinem Gaethjem. Khabib cały czas pozostaje w dobrej formie, bo jak twierdzi, jego ojciec właśnie tego by chciał.

Przygotowuję się, codziennie trenuję, bo wiem, że mój ojciec chciałby żebym był w dobrej formie. Mój tata nie chciałby żebym przegapił treningi z jego powodu, tego jestem pewien. Trening pomaga, zmniejsza stres, odwraca moją uwagę od tego wszystkiego. Wrócimy na jesień i obronimy tytuł.

Mówi się, że pojedynek Nurmagomedova z Gaethjem ma być główną atrakcją gali UFC 253. Ta odbędzie się we wrześniu tego roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.