Mateusz Gamrot na dzisiejszej gali UFC Fight Night: Ortega vs Korean Zombie przegrał przez niejednogłośną decyzję z Guramem Kutateladze. Pojedynek był wyrównany i wielu kibiców nie zgadza się z werdyktem sędziów. Poznaliśmy już oficjalne karty punktowe z tej walki i wiemy, która runda okazała się decydująca przy wyborze zwycięzcy.

Walkę Gamrota punktowali David Lethaby, Victor Wolf oraz Darryl Ransom. Pierwszy z nich widział w tym starciu wygraną Polaka, natomiast Wolf i Ransom wspólnie zadecydowali o ostatecznym triumfie Gurama Kutateladze.

Sędziowie punktowi byli w pełni zgodni w ocenie dwóch z trzech rund. Druga odsłona starcia według każdego z sędziów powędrowała na konto Gruzina, a w ostatnich pięciu minutach pojedynku bez żadnych wątpliwości lepszy był Mateusz Gamrot. Decydująca okazała się pierwsza runda, w której punktacja sedziów okazała się różna. Victor Wolf i Darryl Ransom punktowali tę odsłonę 10-9 na korzyść Gruzina, co zadecydowało o przegranym debiucie Gamrota w oktagonie w UFC. David Lethaby jako jedyny punktował pierwszą rundę dla „Gamera”.

Tuż zakończeniu walki Guram Kutateladze udzielił wywiadu w oktagonie Danielowi Cormierowi. Przeciwnik „Gamera” uczciwie przyznał, że jego zdaniem to Polak był lepszy i to on powinien zwyciężyć.

Zobacz więcej: Gamrot wygrał tę walkę – szczere słowa Kutateladze tuż po zakończeniu starcia z Polakiem na gali UFC

Starcie Polaka z Gruzinem było spotkaniem dwóch debiutantów w największej organizacji MMA na świecie. Guram Kutateladze zadał byłemu podwójnemu mistrzowi KSW pierwszą porażkę w karierze. Obecny rekord Gamrota wynosi 17-1, natomiast Kutateladze poprawił swój bilans walk do stanu 12-2.

Pełne wyniki gali UFC z udziałem Mateusza Gamrota

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.