24 maja 2003 roku zadebiutował w MMA jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodników w historii tego sportu. Jorge Masvidal, czyli „Gamebred”, ma na swoim koncie nie tylko walki w profesjonalnym sporcie. „BMF” bił się też na podwórkach w Miami, gdzie walczył również m.in. Kimbo Slice. Masvidal zawodową przygodę z mieszanymi sztukami walk rozpoczął dokładnie 17 lat temu, kiedy to pokonał Brandona Bledsoe przez nokaut.

Masvidal (35-13 MMA) ma w tym momencie na swoim koncie ponad 45 walk w zawodowym sporcie. Jorge występował dla takich organizacji jak Bellator, Strikeforce, BodogFIGHT czy UFC. W największej organizacji MMA na świecie występuje od kwietnia 2013 roku ze zmiennym szczęściem. W tym czasie mierzył się z m.in. Alem Iaquintą, Bensonem Hendersonem, Rossem Pearsonem, Donaldem Cerrone, Demianem Maią, Darrenem Tillem czy Benem Askrenem. W ostatnim pojedynku „Gamebred” pokonał Nate’a Diaza w walce o wyjątkowy tytuł „największego skur*ysyna” w MMA.

Mówi się, że jego kolejnym rywalem może być mistrz kategorii półśredniej, Kamaru Usman, lecz na ten moment nie jest to oficjalna informacja. Dana White, prezydent „Ultimate Fighting Championship” ostatnio przyznał, że ma również inne opcje dla Masvidala. Może być to rewanż z Natem Diazem czy pojedynek z Conorem McGregorem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.