Karolina Wójcik, zawodniczka kategorii słomkowej, poznała rywalkę oraz datę debiutu w organizacji Oktagon MMA. Polka zmierzy się z Jacintą Austin na gali Oktagon 55. Wydarzenie odbędzie się 23 marca w Stuttgarcie.

Wójcik (MMA 11-3) w ostatnim czasie rywalizowała w organizacji Invicta FC. W październiku 2023 przegrała mistrzowską walkę z Danni McCormack przez poddanie w czwartej rundzie. Wcześniej 29-latka z Krakowa rywalizowała w takich organizacjach jak m.in. KSW czy Brave CF. W październiku 2022 Polka otrzymała szansę walki o kontrakt z UFC na gali Dana White’s Contender Series. Wójcik wygrała swoją walkę decyzją sędziów, jednak nie zaproponowano jej współpracy z amerykańskim hegemonem. Większość zwycięstw, bo 9 z 11, zdobywała przez decyzje sędziów punktowych.

Austin (MMA 5-2) przegrała ostatni pojedynek przez poddanie w trzeciej rundzie z Kathariną Dalisdą. Miało to miejsce we wrześniu 2023 na gali Oktagon 46. Wcześniej Australijka udanie zadebiutowała w najlepiej rozwijającej się organizacji w Europie. 29-latka pokonała w czerwcu znaną z występów w KSW, Sofię Bagishvili, przez poddanie w pierwszej rundzie. Wcześniej Austin rywalizowała w m.in. rodzimej organizacji Eternal MMA. 2 z 5 zwycięstw zdobywała przez poddania.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Flyweight

1,839 komentarzy 3,922 polubień

⚡️ Strawweight Collision ⚡️ PO-TĘ-ŻNE bomby bendom lecieć :robertmakeup::jarolaugh: Nie czepiam się samej walki tylko opisu :tiphatb:

Odpowiedz polub

Avatar of konto_zablokowane
konto_zablokowane

Maximum FC
Lightweight

1,544 komentarzy 4,185 polubień

#TeamAustin
Proste ::snoopd::

Odpowiedz polub

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,353 komentarzy 4,873 polubień

Dopiero co walka mistrzowska w invicta co taki zjazd. Przecież jakby wygrała z dwie walki tam pod rząd to pewne UFC.

Odpowiedz polub