Rywalizująca w kategorii piórkowej, Karolina Sobek, poznała rywalkę z którą zmierzy się w debiucie dla PFL. Jak podaje organizacja, Polka zmierzy się z Amandą Leve w pierwszej rundzie turnieju od milion dolarów. Walką odbędzie się 7 kwietnia w Las Vegas.

Sobek (MMA 4-0) w profesjonalnym MMA rywalizuje od 2020 roku. W ostatniej walce wygrała na kwietniowej gali Ares FC 5 we Francji przez poddanie w drugiej rundzie. 23-latka przegrała przed zawodowymi startami z Klaudią Sygułą na gołe pięści, której się zrewanżowała w profesjonalnym MMA. Miało to miejsce na Armia Fight Night 9 w styczniu 2021. Wówczas Karolina poddała rywalkę w trzeciej rundzie. 3 z 4 zwycięstw zawodniczka pochodząca z Rzeszowa zdobywała dzięki poddaniom.

Leve (MMA 2-0) obydwie walki na zasadach zawodowego MMA stoczyła dla organizacji PFL. W ostatniej walce pokonała Naranjargal Tsendayush przez decyzję sędziów punktowych. Walka odbyła się na początku lutego. 26-letnia Leve na zasadach MMA zadebiutowała w sierpniu 2021 roku. Wówczas poddała duszeniem zza pleców Mirandę Barber w pierwszej rundzie. Amerykanka jest zawodniczką wywodzącą się z parteru. Leve to czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

k
kamil.kolkowski

BAMMA
Heavyweight

1,040 komentarzy 2,939 polubień

Kobiece MMA powinno mieć jakiś oddzielny dział jak friki.

Taś taś

Odpowiedz 1 Like

Tudor

Jungle Fight
Welterweight

306 komentarzy 992 polubień

Biały pas... ok, ale to wiązanie...
::clintdis::

Odpowiedz polub