Wielki boks w Las Vegas – 9 października przyniósł rozstrzygnięcie trylogii Tysona Fury’ego oraz Deontaya Wildera. Walkę wieczoru grupy promotorskiej Top Rank zwyciężył – Tyson Fury i pozostał mistrzem organizacji WBC w wadze ciężkiej.

Świetnie dysponowany Tyson Fury rozbił Deontaya Wildera. Brytyjczyk swój sukces zawdzięcza dobrej kondycji oraz świetnej taktyce. Pretendent w tej batalii miał swoją szansę na sukces, kiedy w czwartej odsłonie rzucił Brytyjczyka na deski aż dwa razy. Mimo wszystko Fury wstał i przełamał swojego rywala. 'Olbrzym z Wilmslow’ wykluczył dynamikę Wildera w szóstej rundzie i kroczył pewnie po swoje zwycięstwo. Poza ciężkimi uderzeniami – 'Bombardier z Alabamy’ zaskoczył na otwarcie tego pojedynku, kiedy kapitalnie dystansował Fury’ego ciosami na korpus. Mimo wszystko, kunszt bokserski Tysona zwyciężył w jedenastej rundzie. Tyson Fury znokautował wymęczonego Deontaya Wildera!

1 Runda: Wielkie emocje towarzyszyły otwarciu tego pojedynku, Fury przed pierwszym gongiem mówił do rywala, że nie będzie miał żadnych szans. Deontay rozpoczął stracie od długiego lewego prostego na korpus, a następnie dołożył prawy prosty na korpus. Następnie uderzył kombinacją lewy-prawy prosty na górę, a Tyson bez odpowiedzi. W połowie rundy Amerykanin nadal punktował długim, lewym prostym na tułów. W ostatniej minucie Brytyjczyk był nieco bardziej aktywny, odpowiadał lewym prostym, ale Wilder ciągle skupiał się na wydłużaniu dystansu i wyglądało to bardzo dobrze.

2 Runda: 'Bombardier z Alabamy’ w pierwszej odsłonie pokazał, że może celnie punktować, nie podpalając się. Fury na otwarcie drugiej rundy trafił kombinacją dwóch prostych, nie zachwiało to Wilderem. Po połowie rundy w ringu widzieliśmy dobre wymiany pomiędzy zawodnikami, wydawało się, że Tyson dążył do klinczu i uwieszaniu się na rywalu, aby zabrać mu cenny tlen. Na 10 sekund przed gongiem Deontay trafił solidnym prawym krzyżowym.

3 Runda: Tyson Fury uaktywnił lewą rękę, szukał swojej szansy w prostym oraz sierpowym i był skuteczny. Amerykanin powoli opadał z sił, nie uderzał już aż tak często, pojawiły się chaotyczne ataki, ale co wyprowadził, to trafiał. Na 35 sekund przed końcem rundy, Fury trafił kapitalną kombinacją w bliskim dystansie i Wilder znalazł się na deskach. Widownia eksplodowała, a Amerykanin był na skraju nokautu. Do narożnika zszedł na miękkich nogach. W powtórce okazało się, że Tyson trafił doskonałym prawym sierpowym przy linach.

4 Runda: 'Olbrzym z Wilmslow’ szukał swojej szansy na nokaut. Wildera wykańczał klincz, do którego doprowadzał Brytyjczyk. W bliskim dystansie Fury wykonywał kapitalną pracę, męczył rywala, a kiedy zrywał uchwyt, odpłacał serią lewych prostych. W połowie czwartej odsłony Deontay nie miał już wiele sił, kroczył do tyłu, ale ciągle był niebezpieczny. W końcu Amerykanin przymierzył krótkim prawym i to Fury znalazł się na deskach! Co za walka! Deontay po wznowieniu odpalił obszerne uderzenia i Tyson był liczony po raz drugi! Wilder odwrócił losy.

5 Runda: Kapitalny pojedynek w Las Vegas przyniósł wiele emocji, a to nie był jeszcze koniec. Wilder rzucił się do ataku po usłyszeniu gongu, Tyson klinczował i opuszczał swoje ręce, zachęcając do ataku. Amerykanin tym razem zdecydowanie szedł do przodu, ale nadział się na prawego cepa i musiał klinczować. Kilogramy obu pięściarzy pokazały, że każdy z nich dysponuje ogromnym uderzeniem. Warto wspomnieć także o tym, że Deontay zapomniał o ciosach na korpus, które wykonały świetną pracę w pierwszej rundzie.

6 Runda: To miał być wielki pojedynek i był. Narożnik 'Bombardiera z Alabamy’ poprosił go o rozpoczynanie kombinacji bokserskich od obijania tułowia. Początek szóstego oczka należał do Fury’ego, który wyprowadzał więcej ciosów. Wilder kroczył do tyłu, ale tak naprawdę nastawiał się na potężną, prawą rękę. Niestety, ciągle pojawiało się dużo brudnego klinczu ze strony Brytyjczyka, jednak jest to jego broń, która ma na celu zmęczenie przeciwnika. Na minutę przed końcem Tyson przyśpieszył i zyskał przewagę. Ta runda pokazała, że zmęczenie pretendenta jest już znacznie widoczne.

7 Runda: 'Król Cyganów’ napierał coraz bardziej, jeżeli nie udawało się przełamać Wildera poprzez ciosy, to klinczował i męczył. Nie było miejsca na krok do tyłu i pojawiło się kapitalne trafienie Tysona prawym sierpowym, a po tym przeszedł do obijania korpusu. Wilder miał problemy, próbował ustrzelić mistrza czymkolwiek, jednak bez szans. Na minutę przed końcem Deontay słaniał się na nogach, a Brytyjczyk gromił.

8 Runda: W przerwie lekarz podszedł sprawdzić stan zdrowia Amerykanina i dopuścił go do dalszej potyczki. W siódmej rundzie pretendent przyjął wiele ciosów i ta odsłona nie wyglądała lepiej. Kondycja Tysona zapewniała mu przewagę, świetnie balansował i schodził z linii wiatraków 'Bombardiera z Alabamy’. Mistrz rozkręcał się z minuty na minutę, ale przede wszystkim nie mylił się, był celny w każdej kombinacji. Wilder po prostu przetrwał trzy minuty.

9 Runda: Obraz tego pojedynku pozostawał z poprzednich minut. Wilder nastawiał się na jeden, góra dwa mocne ciosy i chciał urwać głowę swojemu przeciwnikowi. Dynamiczny Tyson nie pozwalał mu na odpoczynek i kroczył po zwycięstwo.

10 Runda: Na otwarcie 'Bronze Bomber’ wyrzucił kilka mocnych sierpowych, szukając swojej szansy, ale Fury bez najmniejszych problemów przeszedł do brudnego boksu. Trzeba przyznać, że klincz i krótkie ciosy pozwoliły Tysonowi na wiele w tej walce. W drugiej minucie Tyson przymierzył prawym sierpowym i rzucił Wildera na deski. To miał być początek końca, mistrz szedł po nokaut, ale nie udało się, bo Deontay skontrował w końcówce i było blisko sensacji!

11 Runda: Tyson potrzebował więcej spokoju, ponieważ zdarzało się, że zapominał o defensywie i za wszelką cenę szukał klinczu. Początek jedenastej rundy nie był inny, dwa-trzy ciosy proste mistrza i uchwyt. Wymęczony Wilder słaniał się na nogach, nie miał pomysłu na to starcie. W końcu Brytyjczyk dokończył dzieła zniszczenia, znokautował swojego rywala.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

93 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Słaby
Słaby

Maximum FC
Middleweight

1,649 komentarzy 4,917 polubień
Avatar of cRe
cRe

UFC
Strawweight

7,582 komentarzy 15,390 polubień

I bardzo kurde dobrze.

Odpowiedz 1 Like

G
Guest
Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

11,511 komentarzy 45,981 polubień

Powtórzę się:

Fury to jest przech*j.

Szybko machał rękami mając w rękawicach te podkowy.

Wilder ewidentnie zatruty, stawiam znowu na wodę i nową sukienkę - pewnie była za ciężka :juanlaugh:

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of J.N "BBa"
J.N "BBa"

BAMMA
Light Heavyweight

994 komentarzy 2,129 polubień

Co do Wildera to wstyd dla sportu , koles zarabia ze 20 baniek za walke na dystansie 12 rund a jest gotowy na 3 kondycyjnie. Amatorsko niech walczy albo z bumami pod sklepami bo przynosi hanbe dyscyplinie , pomijajac jego warsztat bokserski calkiem.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of szymon453
szymon453

Jungle Fight
Light Heavyweight

418 komentarzy 1,104 polubień

Bumontaj to jest jednak lebiedź jebany - ciągle ta sama sekwencja ciosów lewy-prawy przewidywalna niczym poranna kupa.

Nie wiem jaką miał taktykę bo wg mnie dostał jeszcze większy wpierdol niż we wcześniej walce.

I jeszcze to jego podnoszenie rąk go góry niby w geście zwycięstwa po rundach które przejebał z kretesem :facepalm:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of J.N "BBa"
J.N "BBa"

BAMMA
Light Heavyweight

994 komentarzy 2,129 polubień

Biały Muhammad Ali.

Brak mu blogoslawienstwa Allaha na twarzy jedynie
U Aliego widac golym okiem
:roberteyeblinking:

Odpowiedz polub

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,499 komentarzy 36,653 polubień

Nie przyjebię się do Wildera, zajebisty występ z jego strony i był blisko wygranej parę razy. Zmiany w obozie wyszły na pozytywne i może jeszcze coś u niego poprwaią

Jak nie zrobi głupich wymówek to czapki z głów, panowie :tiphatb:

Odpowiedz 4 polubień

M
Mtiorian

Brutaal
Lightweight

501 komentarzy 969 polubień

Zacytuję największego eksperta od boksu na Cohones:

W aWALXE WIECZORU ZOBACZYCIE MOJA TEORIEW AKCJI TZN ZE CZARNI SIE GUBIA JAK TRZEBA MYSLEC FURY GO WYJASNI OBSTAWIAM KO W 11 RUNDZIE KTOS SIE CHCE ZALOZYC O STOWE DLA FUNDANCJI?????

To pisałem ja, Mtiorian po sześciopaku Wojaka

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of Keriganowicz
Keriganowicz

Brutaal
Super Heavyweight

671 komentarzy 715 polubień

Tyson to jest przekot z pierdolonym serduchem. Dwa razy leżał i rozwalił system. Jego nie da się zaje... wraca ze zmarłych. Piękna walka, Piękne emocje.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of jut
jut

Bellator
Bantamweight

3,978 komentarzy 21,636 polubień

Zacytuję największego eksperta od boksu na Cohones:

To pisałem ja, Mtiorian po sześciopaku Wojaka

Twój cytat poniżej, więc dwie rundy przy wojakach zgubiłeś :muttley:

W aWALXE WIECZORU ZOBACZYCIE MOJA TEORIEW AKCJI TZN ZE CZARNI SIE GUBIA JAK TRZEBA MYSLEC FURY GO WYJASNI OBSTAWIAM KO W 9 RUNDZIE KTOS SIE CHCE ZALOZYC O STOWE DLA FUNDANCJI?????

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Gienek
Gienek

UFC
Middleweight

10,988 komentarzy 20,839 polubień

Pięknie go porobił, chociaż ta czwarta runda, byłem trochę zesrany ze Fury obskoczy wpierdol. Ale od 6 rundy czarny nie miał już siły żeby oddychać nie mówiąc o walce. Brawo Tyson.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Skaczomcy przez płot
Skaczomcy przez płot

BAMMA
Welterweight

937 komentarzy 3,077 polubień


BOOOOOMB SKŁAAAAD:mjsmile:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of jeffrey_
jeffrey_

WSOF
Featherweight

3,152 komentarzy 4,293 polubień

fajna walka tak do 6 rundy pozniej wilder juz slanial sie na nogach skonczmy z tymi rewanzami bo juz mnie to nudzi

Odpowiedz polub

Avatar of jeffrey_
jeffrey_

WSOF
Featherweight

3,152 komentarzy 4,293 polubień

wilder oprocz mocnego ciosu nie ma nic do zaoferowania

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of szymon453
szymon453

Jungle Fight
Light Heavyweight

418 komentarzy 1,104 polubień

po sześciopaku Wojaka

:brianvomit:
Tylko harnaś

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,849 komentarzy 20,962 polubień

No i zajebiście. Każda ich walka uzupełniła to czego brakowało w poprzedniej, czyli:
1 walka: Tyson wypykał Buma, ale zabrakło większej dominacji za co został przewałowany
2 walka: Tyson zdeklasował rywala ale zabrakło mocnego skończenia na czarnym
3 walka: Piękny nokaut na zakonczenie. Bardzo przyjemnie oglądało się jak Wilder pada na ryj

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Deleted
Deleted

UFC
Welterweight

9,433 komentarzy 6,806 polubień

Tyson Fury to jednak goat boksu.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Don Pedro Dela Vega
Don Pedro Dela Vega

Shark Fights
Light Heavyweight

1,300 komentarzy 4,723 polubień


BOOOOOMB SKŁAAAAD:mjsmile:

Ja pierdole co za pokurwieniec :jarolaugh:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of jeffrey_
jeffrey_

WSOF
Featherweight

3,152 komentarzy 4,293 polubień
Avatar of Bambo
Bambo

PRIDE FC
Middleweight

6,944 komentarzy 37,224 polubień

Ależ to jest kocur :antonio: czy serio ktoś wierzy, że jakiś joshua albo usyk może go pokonać? Proszę o wypowiedź eksperta bo się za bardzo nie znam na boksie :werdum:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of chaoz
chaoz

M-1 Global
Welterweight

3,742 komentarzy 8,908 polubień

Bardzo dobra waleczka, jedna z lepszych w boksie w ostatnich latach. Wilder totalnie rozbity, było widać jak go Fury powoli rozmontowuje, najpierw nogi, potem ręce a na końcu łeb.
Król Cyganów wyczyścił całą kategorię, nawet Joshua mu nie podskoczy.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of murphyMc
murphyMc

MISTRZ ŚWIATA ⚽️

3,321 komentarzy 10,579 polubień

nawet Joshua

Nawet kurwa? Przecież Joshua już nie istnieje

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of moriox
moriox

Jungle Fight
Light Heavyweight

413 komentarzy 264 polubień

Nie chwaliłbym tak Fury'ego. Wilder do 5 rundy miał kondycję i dobrze sobie wtedy radził. Myślałem że Fury bedzie lepiej punktował szybkimi prostymi.
W 6 rundzie Wilder już tylko z kontry, a od 7 na autopilocie. Fury miał problem żeby się dobrać do gościa na autopilocie. Dlatego tylko może się komuś wydawać, że błyszczy, bo przeciwnik spuchł. Wcześniej mówiłbym że ma przewagę w wadze ciężkiej szybkich prostych z tym zasięgiem, teraz sprawa jest otwarta, nie traktuje go jako takiego dominatora.

Odpowiedz polub

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Championship

25,050 komentarzy 107,208 polubień

Co to, kurwa, za pedaliada na wejście Tysona była?! :Tęcza:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,765 komentarzy 74,523 polubień

Dopiero obejrzałem, oczywiście bez znanego wyniku. Świetna walka, dostarczyła mi wiele emocji. Jak ja się cieszę, że era Kliczków minęła i znowu da się oglądać z przyjemnością pojedynki mistrzowskie w królewskiej kategorii. Tyson jest przekozakiem a Wilder mimo wszystko zaimponował mi swoją wytrwałością bo od 5 rundy to ledwo stał na nogach. Ten drugi nokdaun, prawy po uniku to prawdziwy majstersztyk. Chciałbym zobaczyć walkę dwóch profesorów czyli Tyson vs Usyk i dwóch fizoli Wilder vs Joshua, ale wiadomo, że póki co nie ma na to szans.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Tar-Ellendil
Tar-Ellendil

Vale Tudo
Championship

28,487 komentarzy 36,560 polubień

Druga historyczna walka w wadze ciężkiej w krótkim odstępie. Mimo wszystko szacun dla Wildera bo zrobił wszystko co mógł, ale pewnych braków nie przeskoczy.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of arthurro
arthurro

Brutaal
Super Heavyweight

674 komentarzy 821 polubień

Piękne , its beautiful

Odpowiedz 3 polubień