Kamaru Usman będzie prawdopodobnie bronił trzeci raz pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej na lutowej gali UFC 258. Jak donosi ESPN, „Nigerian Nightmare” zmierzy się 13 lutego z Gilbertem Burnsem. Walka już kilka razy była zestawiana, lecz z różnych powodów nie doszło do niej w przeszłości. Według źródeł, zawodnicy zgodzili się na to starcie na UFC 258.

Usman (17-1 MMA) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego pokonał Colby’ego Covingtona przez TKO w ostatniej rundzie pojedynku. Tytuł mistrza kategorii półśredniej zawodnik zdobył w walce z Tyronem Woodleyem. Na UFC 251 Kamaru kolejny raz bronił pasa mistrzowskiego – tym razem przeciwko Jorge Masvidalowi. Początkowo jego rywalem miał być właśnie „Durinho”, lecz z powodu choroby nie był w stanie wystąpić na gali. Mistrz nie przegrał walki od maja 2013 roku.

Burns (19-3 MMA) nie przegrał pojedynku w oktagonie UFC od czasu przejścia do kategorii półśredniej. Pokonał w tym czasie Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona, Demiana Maię i Tyrona Woodleya. „Durinho” trenował w przeszłości przez długi czas z aktualnym mistrzem, Usmanem, lecz teraz ich drogi się rozeszły – Kamaru przeniósł się do Denver, gdzie trenuje z m.in. Justinem Gaethje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.