Khabib Nurmagomedov może stać się najlepszym zawodnikiem w całym UFC, jeżeli obroni pas w wadze lekkiej. Już w sobotę Rosjanin zmierzy się z piekielnie twardym Justinem Gaethje w Abu Zabi. Z dorobkiem 28 zwycięstw i 0 porażek — Khabib już od dawna klasyfikowany jest w ścisłej czołówce i z pewnością już zapisał się w historii UFC. O tym także przekonany jest sam prezydent najmiększej organizacji MMA na świecie — Dana White.

Khabib to nie tylko najlepszy zawodnik w swojej dywizji, to także najlepszy zawodnik w całym UFC. Jeżeli wygra z Justinem w sobotę, to zostanie królem rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Otrzyma status najlepszego zawodnika.

Możemy porównywać Nurmagomedova do Jonesa, obaj są fenomenalni, ale ten gość nigdy nie przegrał walki. Jest największą gwiazdą tego sportu, umieszczane filmy promujące z Khabibem w roli głównej przełamują wszelkie rekordy. Media społecznościowe organizacji dzięki niemu rozszerzyły swój zasięg na całym świecie. Zresztą nawet w grze UFC jest najchętniej wybieranym zawodnikiem. Jego liczby z dnia na dzień rosną i nie zatrzymują się. Ten człowiek pobił wiele rekordów.

Khabib ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi, gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej — Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsce w 2019 roku i od tego czasu nowym, tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie kategorii, może zasiadać tylko jeden zawodnik. Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk, z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC.

Gaethje jest niepokonany od czterech pojedynków i wszystkie z nich kończył przez nokaut, przy okazji zdobywając  aż pięć bonusów za występ. W ostatnim starciu z Tonym Fergusonem, zdobył pas i stał się tymczasowym mistrzem wagi lekkiej oraz prawowitym przeciwnikiem dla Khabiba.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.