Mistrz kategorii piórkowej FEN, Kacper Formella poznał nazwisko swojego przeciwnika z którym zmierzy się na gali FEN 40. Rywalem Polaka będzie Aleksandr Gorshechnik. Informację o starciu przekazała polska organizacja na swoim Twitterze.

Formela (MMA 13-4) zdobył pas wagi piórkowej podczas ostatniej gali FEN 39. „Polski Machida” pokonał Nicolae Hantea przez TKO w niewiele ponad minutę. Zawodnik z Gdyni walczy w organizacji FEN od 2020 roku. Po przegranym debiucie wygrał cztery pojedynki. Formela wcześniej walczył w takich organizacjach jak m.in. Cage Warriors, Babilon MMA czy TFL. 8 z 13 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Gorshechnik (MMA 18-5) wygrał w swoim ostatnim pojedynku z Eduardem Demenko przez poddanie w pierwszej rundzie. Starcie odbyło się na gali Professional League Storm w grudniu 2021 roku. Obecnie Ukrainiec może pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu. Jedno z nich odniósł dla organizacji FEN, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Adriana Zielińskiego w czerwcu ubiegłego roku. Gorshechnik jedną walkę stoczył dla organizacji Babilon MMA. 10 z 18 zwycięstw zdobył przez skończenia swoich rywali przed czasem.

Gala FEN 40 odbędzie się w Amfiteatrze w Ostródzie. Polska organizacja zaplanowała aż trzy pojedynki mistrzowskie. Główną walką wieczoru będzie starcie o pas kategorii półśredniej pomiędzy Cezarym Oleksiejczukiem, a Kamilem Kraską. Jako trzeci pojedynek mistrzowski jest zaplanowana rywalizacja Marcina Naruszczki z Piotrem Kuberskim w wadze średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

majkelo89

UFC
Middleweight

12,631 komentarzy 45,757 polubień

Gdyby dla Formeli zakontraktowali Lepshechnika to dopiero by było wyzwanie!

Odpowiedz polub