20 marca 2019 roku T.J. Dillashaw zwakował pas kategorii koguciej UFC, chwilę potem okazało się, że został złapany na dopingu i otrzymał dwuletnie zawieszenie. Koniec kary mija 19 stycznia 2021 roku, po tej dacie zawodnik będzie mógł pojawić się ponownie w oktagonie, pytanie tylko z kim?

Według mocnego zawodnika wagi piórkowej Bellator MMA — Juana Archulety, który już w sobotę powalczy o pas mistrzowski — T.J może spodziewać się walki o koronę lub starcia o miano pretendenta. W wywiadzie dla TMZ Sports — Amerykanin odniósł się do swojego przyjaciela z sali treningowej.

T.J radzi sobie świetnie, stał się większy i silniejszy, po dwóch operacjach barku jest z nim znacznie lepiej. Jego zawieszenie niedługo dobiegnie końca, więc musimy powoli wrzucać go na większe obroty. Do końca kary będzie gotowy na pojedynek mistrzowski, na pewno będzie mógł rywalizować z najlepszymi.

Uważam, że radzi sobie świetnie. Ta przerwa wpłynie na niego o wiele lepiej niż ciągła aktywność w oktagonie. Ma mentalny oraz fizyczny odpoczynek, szczególnie potrzebna była mu rehabilitacja i operacja. Niewiele osób wie, że do ostatnich walk wychodził z samymi kontuzjami. Przed jego ostatnią walką nie było takiego treningu, aby Dillashaw nie schodził z maty z ogromnym bólem. Sparowaliśmy i kiedy szliśmy w zapasy, to jego bark po prostu wyskakiwał, to było okropne.

Bellator 246 z udziałem Juana Archulety odbędzie się w sobotę. Jego rywalem został Patrick Mix, który słynie z fenomenalnych umiejętności parterowych. Archuleta drugi raz spróbuje zdobyć pas mistrzowski Bellator MMA. Pierwszą próbę podjął w kategorii piórkowej, kiedy to zmierzył się z Patricio „Pitbull” Freire. Przegrał przez decyzję sędziowską na Bellator 228.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.