W sobotni wieczór doszło do pojedynku Derecka Chisory z Josephem Parkerem pod przewodnictwem DAZN w Manchesterze. Galę zorganizowała grupa Matchroom Boxing i cieszyła się całkiem niezłymi występami swoich podopiecznych.

O wyniku walki wieczoru zdecydowali sędziowie. Zwycięzcą został Joseph Parker, który zdecydowanie nie miał łatwej przeprawy, a z pewnością przegrał początkowe rundy. Aczkolwiek druga połowa pojedynku należała do niego.

W pierwszych rundach Dereck Chisora otwarcie rzucał się do ataków, używał obszernych sierpowych i szukał mocnych uderzeń na korpus. W pierwszej odsłonie posłał swojego rywala pojedynczym cepem na deski, jednak Joseph bardziej stracił równowagę, niż odczuł ten cios. W kolejnych rundach Nowozelandczyk ciągle cofał się do tyłu i ulegał presji Brytyjczyka, jednak punktował na odejściu i nie pozostawał dłużny. Parker przyspieszył od drugiej połowy walki, szczególnie podkręcił częstotliwość lewego prostego. W końcówce nie pozostawiał złudzeń i wyprzedzał pogromcę Artura Szpilki w każdym aspekcie.

Dla Chisory była to druga porażka z rzędu. Wcześniej przegrał z Oleksandrem Usykiem a teraz z Nowozelandczykiem. Oczywiście nie można mówić tutaj o złej dyspozycji, w każdej z tych walk Brytyjczyk dał z siebie wszystko. Dla Derecka był to ostatni występ w karierze, pięściarz zakończył swoją przygodę ze sportem.

Joseph może pochwalić się kolejną wygraną na swoim koncie i teraz najprawdopodobniej będzie obowiązkowym pretendentem z ramienia organizacji WBO, ponieważ dzięki wygranej zdobył tymczasowy pas.