Mistrz kategorii średniej Bellator MMA, Johnny Eblen, obronił tytuł mistrzowski. Amerykanin pokonał Fabiana Edwardsa, a po starciu wdał się w sprzeczkę z jego bratem.

Eblen zmierzył się z 30-latkiem w walce wieczoru gali Bellator 299. Wydarzenie odbyło się 23 września w irlandzkim Dublinie. Mistrz obronił swój tytuł po raz drugi, dominując i nokautując swojego przeciwnika na początku trzeciej odsłony. Tuż po przerwaniu walki przez sędziego 31-latek jeszcze słownie atakował niezbyt świadomego Edwardsa. To zdenerwowało jego brata, mistrza UFC, Leona, który wtargnął do klatki. Panowie wdali się w słowną sprzeczkę, jednak nie doszło do rękoczynów, bowiem zostali rozdzieleni.

Eblen (MMA 14-0) tytuł kategorii półśredniej zdobył w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas na Bellator 282 pokonał Gegarda Mousasiego przez jednogłośną decyzję w walce wieczoru wydarzenia. Tytuł obronił również w starciu z Anatolym Tokovem w lutym, którego również pokonał decyzją sędziów punktowych. Amerykanin, który w Bellatorze walczy od 2019 roku, połowę zwycięstw odnosił przed czasem.

Edwards (MMA 21-3, 1 NC) w ostatniej walce po raz pierwszy obronił tytuł kategorii półśredniej UFC. Jamajczyk pokonał Kamaru Usmana przez decyzję sędziów punktowych w starciu wieczoru marcowej gali UFC 286 w Londynie. Edwards pas zdobył we wcześniejszym starciu z Usmanem w sierpniu 2022 roku, kiedy to znokautował go pięknym kopnięciem. W najbliższym starciu „Rocky” zmierzy się z Colbym Covingtonem na UFC 296 w grudniu.