Organizacja UFC w styczniu powróci na wyspę walk w Abu Zabi. Dana White na wschodzie zaplanował trzy wydarzenia i obecnie zapełnia rozpiski. Na pierwszej z nich, walką wieczoru będzie ogłoszone wcześniej starcie pomiędzy byłym mistrzem w wadze piórkowej, Maxem Hollowayem (MMA 21-6) i Calvinem Kattarem (MMA 22-4). Drugie wydarzenie firmowane będzie pojedynkiem w wadze półśredniej, pomiędzy Khamzatem Chimaevem (MMA 9-0) a czołowym zawodnikiem dywizji, Leonem Edwardsem (MMA 18-3). Serię zakończy gala UFC 257, gdzie zobaczymy pojedynek rewanżowy Conora McGregora z Dustinem Poirierem – 23 stycznia.

Wiemy już, że kolejnym zestawieniem na 16 stycznia będzie występ Joaquina Buckleya oraz Alessio Di Chirico. Amerykanin na przełomie jesiennych miesięcy odprawił przed czasem Jordana Wrighta oraz Impa Kasanganaya. Oczywiście Joaquin popularność zyskał dzięki fenomenalnemu kopnięciu na szczękę, jednak 18 sekund w oktagonie z Wrightem także robi wrażenie.

Nieciekawie wygląda sytuacja Alessio Di Chirico, ponieważ od 2019 roku nie wygrał ani jednej walki. Włoch znajduje się na fali trzech porażek i nie zachwyca w oktagonie. Ostatni bój wygrał w 2018 roku na finałach TUF z Julianem Marquezem niejednogłośną decyzją. Krótko mówiąc — kolejna porażka powinna zapewnić mu zwolnienie z największej organizacji MMA na świecie.

Obecna zestawienia na UFC Fight Island 7

Max Holloway vs. Calvin Kattar
Julianna Pena vs. Sara McMann
Santiago Ponzinibbio vs. Li Jingliang
Joaquin Buckley vs. Alessio Di Chirico
Carlos Felipe vs. Justin Tafa
Omari Akhmedov vs. Tom Breese
David Zawada vs. Ramazan Emeev
Nik Lentz vs. Mike Grundy
Ricky Simon vs. Brian Kelleher

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.