Dustin Poirier jest gotowy na wszystko, aby zwyciężyć w rewanżu z Conorem McGregorem i nie chodzi mu o zemstę. „The Diamond” dostanie okazję drugiej walki z „The Notoriousem” na UFC 257. 6 lat temu Amerykanin przegrał z Irlandczykiem przez TKO. W rozmowie z MMA Junkie Amerykanin wypowiedział się na temat tego zestawienia i zapowiedział fanom wojnę w klatce UFC.

Nie chodzi tu o rewanż czy odwet. Chodzi o rozwój, chcę zapewnić swojej rodzinie pewną pozycję. Chodzi o zwiększenie świadomości dla fundacji (The Good Fight Foundation) i zwrócenie uwagi na pomoc potrzebującym. Chodzi tu o wiele rzeczy, chcę też być mistrzem świata. Chcę zbliżyć się do mistrzowskiego pasa. Nie chodzi tu jednak o rewanż. Ciężko pracuję i celem jest sukces.

Poirier wypowiedział się jaki będzie musiał być przebieg tej walki, aby to on zwyciężył w oktagonie.

Wcześniej w walce, na sucho, będzie lepiej się poruszał, będzie wybuchowy. Jest bardzo niebezpieczny. To dobrze, że walka trwa 25 minut i mam wrażenie, że dojrzałem i rozwinąłem się jako zawodnik żeby wybrać odpowiednie momenty i szanse i na samym początku ochronić się przed zagrożeniem. Uważam, że lepszy zawodnik wygrywa dłuższe walki. Każdy może zostać szybko skończony. Im dłużej trwa walka tym większe szanse na wygraną ma lepszy zawodnik. Ja chcę pokazać, że jestem lepszy. W późniejszych rundach się rozkręcam. Na pewno Conor poczynił postępy, ale widzieliśmy jak zwalnia w późniejszych rundach. Mam jednak wrażenie, że im dłużej trwać będzie walka tym lepiej dla mnie.

Oczywiście, że Poirier chciały żeby walka skończyła się szybko, ale zawodnik przewiduje inny pojedynek.

Chciałbym tam wejść i szybko skończyć walkę i nie zebrać niepotrzebnych obrażeń, ale myślę, że walka rozegra się w taki sposób, że będziemy musieli się zebrać w sobie i cierpieć. Uważam, że jestem w stanie więcej wycierpieć. Plan jest taki żeby wygrać z Conorem McGregorem za wszelką cenę. Krew i cierpienie. Potem zawalczę o pas mistrzowski.

UFC 257 odbędzie się 23 stycznia w Abu Dhabi. Poza walką wieczoru, fani zobaczą wtedy również debiut w największej organizacji MMA na świecie byłego mistrza Bellator MMA, Michaela Chandlera. Ten zmierzy się w pojedynku w kategorii lekkiej z nieustępliwym Hookerem.

Zobacz także: UFC 257 – rozpiska gali

https://youtube.com/watch?v=ztl8PLyqpYE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.