Jennifer Maia zwycięstwem na UFC Vegas 5 zapewniła sobie mistrzowską szansę. Po pokonaniu Joanne Calderwood Brazylijka otrzymała słowo Dany White’a i teraz stanie naprzeciw mistrzyni wagi muszej kobiet — Valentiny Shevchenko.

Tak zrobimy, chcę zobaczyć tę walkę — powiedział Dana White na konferencji prasowej po gali.

Mam wiele szacunku do Joanne, pracowała ciężko na sukces przez całą karierę, wszystko układało się po jej myśli, ale… Taki jest sport, Maia wyglądała fenomenalnie w oktagonie dzisiejszej nocy, dlatego zawalczy z Valentiną.

Na odpowiedź kirgiskiej mistrzyni nie trzeba było długo czekać, jest ona gotowa do obrony pasa, o czym poinformowała w media społecznościowych.

Widzimy się Jennifer Maio.

Muszę spróbować — powiedziała Maia po sobotnim zwycięstwie — nigdy nie przekonam się, czy jestem już gotowa na mistrzostwo, dopóki nie zawalczę. Valentina jest świetna w każdej płaszczyźnie, ale po prostu muszę znaleźć lukę w jej grze. Wszystkiego dowiemy się wkrótce.

Shevchenko od czasu przejścia w 2018 roku do wagi muszej wygrała 5 walk z rzędu. Mistrzowski pas zdobyła w walce z Joanną Jędrzejczyk, pokonując ją na gali UFC 231 w grudniu 2018 roku. Od tamtej walki trzykrotnie broniła mistrzowskiego tytułu w wadze do 125 funtów, pokonując po kolei Jessica Eye, Liz Carmouche i Katlyn Chookagian.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.