Jan Błachowicz podczas UFC 253 pokonał Dominicka Resyes przez nokaut w drugiej rundzie i stał się mistrzem kategorii półciężkiej UFC. Zanim Jan wykona kolejne ruchy i zaplanuje swój następny pojedynek, to już tworzy się do niego kolejka. W grę wchodzi nawet starcie z mistrzem wagi średniej – Israelem Adesanyą, który w mediach nazywa się najlepszym zawodnikiem 205 funtów. Zresztą wypowiadał się on o tym w rozmowie z Arielem Helwanim.

Mówiłem wam, że z każdą walką się rozwijam, staję się coraz lepszy. Wszyscy chcą dorwać mnie jak najwcześniej, bo chcą mieć wygraną ze mną na swoim koncie. Wiedzą, że osiągnę wielkie rzeczy w tym sporcie. Nie zgadzam się na to. Dajcie mi czas, pozwólcie mi pracować. Nadal pracuję i staję się lepszy. Teraz możecie powiedzieć, że jestem najlepszym półciężkim na świecie.

Na odpowiedź Polaka na Twitterze nie trzeba było długo czekać, Janek zrobił to w swoim ulubionym, słodko-gorzkim stylu.

Jesteś najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej tylko wtedy, kiedy grasz mną w grę EA UFC 4.

Jeżeli chodzi o odsłonę konsolową gry – EA UFC 4, to ta 14 sierpnia trafiła na rynek i odniosła sukces w sprzedaży. Pod koniec września firma analityczna – NPD Group poinformowała, że grę o tematyce sportów walki była drugim najlepiej sprzedającym się tytułem miesiąca w Stanach Zjednoczonych. Wynik ten obejmuje zarówno sprzedaż internetową, jak i stacjonarną.

Jan Błachowicz po powrocie do Polski z Abu Zabi został przywitany przez fanów na lotnisku, a następnie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Można zatem stwierdzić, że Jan stał się prawdziwym ambasadorem MMA w naszym kraju, a zarazem jednym z najbardziej popularnych sportowców sportów walki z Polski w USA.

29 KOMENTARZE

 1. Dobrze Jano ciśnij go. Widać nasz mistrz coraz bardziej angażuje sie w media społecznościowe i reaguje na zaczepki. Teraz kiedy cały świat o nim mówi to może mu to tylko wyjść na dobre. Zrozumiał, że w UFC budowanie swojej marki to nie tylko umiejętności. #JanekMistrz

 2. Jesteś najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej tylko wtedy, kiedy grasz mną w grę EA UFC 4.

  Co by nie mówić o Dorocie, bajera jest. 100 lat bym myslał i bym nie wymyslił takiej riposty.

 3. Zobaczyłbym Janka z murzynkiem, choć walka mogłaby być diablo nudna. Adesanya by zapewne czekał żeby kontrować Jana, a Janek też do najaktywniejszych zawodników nie należy.

 4. Zobaczyłbym Janka z murzynkiem, choć walka mogłaby być diablo nudna. Adesanya by zapewne czekał żeby kontrować Jana, a Janek też do najaktywniejszych zawodników nie należy.

  Janek by mu zapiął peruwiański krawat i byłoby po kutasiarzu.

 5. Bardzo fajnie to wyszło. Mam nadzieję, że Jan (Dorota) nie da się sprowokować i zawsze będzie trzymany wysoki poziom wypowiedzi.

 6. Bardzo fajnie to wyszło. Mam nadzieję, że Jan (Dorota) nie da się sprowokować i zawsze będzie trzymany wysoki poziom wypowiedzi.

  Nie wiem czy to będzue dalej na poziomie, ale bym na miejscu Doroty wysłał Adesanyii stanik.

  Najlepiej różowy :juanlaugh:

 7. Dorota czyta cohones dlatego ma taką czutkę w ripostach. Bo tutaj ciągle tylko Łukasza obrażacie.

  Po prostu kisne jak mu dowaliła

 8. no, muszę powiedzieć, że ta aktywność w socialach zaczyna dobrze wyglądać! Dorota ogarnia.

  Ważne jest to, by ta aktywność była, by odpowiadać na zaczepki, być cały czas "w grze" – najgorsze jest milczenie.

  Do tego oczywiście idealnie jest być zabawnym i celnym w ripostach, póki co idzie naprawdę nieźle 🙂

  Byle tylko nie odleciec i nie pierdolić głupot jak potłuczony w stylu czarnych krzykaczy albo co gorsza rudych, tylko zostać na ziemi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.