Mateusz Gamrot chciałby zobaczyć Jakuba Wikłacza w organizacji UFC. Były mistrz KSW jest przekonany, że Wikłacz na pewno trafiłby do rankingu najlepszych zawodników wagi koguciej UFC.

Jakub Wikłacz, mistrz KSW wagi koguciej, ma przed sobą jeszcze jedną walkę w kontrakcie z KSW. Na razie nie wiadomo czy Wikłacz zostanie w Polskiej organizacji, czy będzie szukał wyzwań np. w UFC. Zdaniem Mateusz Gamrota Jakub poradziłby sobie dobrze w największej organizacji MMA na świecie. W rozmowie z Arturem Mazurem dla kanału Klatka po Klatce powiedział:

Kuba jest dobry. Udowodnia to w każdej walce. Ma naprawdę wirtuozerski parter. Z każdej strony potrafi złapać i zadusić, czy urwać rękę. Do tego naprawdę dokłada stójkę, co pokazał w ostatniej walce. (…) Myślę, że jakby trafił do UFC, to z rankingiem na pewno się wita. Na pewno jest w rankingu. (…) Każdy mistrz organizacji KSW będzie dobrze sobie radził w UFC, a to co pokazuje Kuba stawia go na pewno w wysokiej pozycji w Stanach.

Gamrot dodał również, że Joanna Jędrzejczyk może być osobą, która pomoże Jakubowie dostać się do UFC.

Myślę, że na pewno utoruje mu tam bardzo dobrą drogę i bardzo dobry kontrakt. Z Arturem (Artur Gwóźdź, menedżer Wikłacza – przyp. red.) muszą się dogadać, żeby nie było sprzeczek.

Jakub Wikłacz mistrzowski tytuł kategorii koguciej zdobył w grudniu roku 2022 w starciu z Sebastianem Przybyszem. Pojedynek ten został wybrany najlepszą walką wieczoru. W ostatnim starcie ponownie pokonał Przybysza i tym razem zdobył dwa bonusy: za najlepszą walkę i poddanie wieczoru.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Middleweight

2,454 komentarzy 2,811 polubień
F
Francis Mumbutu

BAMMA
Heavyweight

1,090 komentarzy 3,114 polubień

:olewam:

:latajacaslomkaptysiowa:

Odpowiedz 1 Like