Kto okaże się bardziej waleczny, piłkarz ekstraklasy czy zawodnik futbolu amerykańskiego? Jacek Wiśniewski wraca do zawodowego MMA by zmierzyć się z Marcinem Buksińskim.

„Wiśnia” to były piłkarz Górnika Zabrze i Cracovii. Fani MMA pamiętają go z debiutu w dyscyplinie na KSW 20. Przegrał wówczas z Kamilem Walusiem przez TKO w pierwszej rundzie, choć niektórzy fani uważają, że interwencja sędziego była wtedy dyskusyjna. Wiśniewski miał wziąć udział w pierwszej edycji EFM, gdy gala miała odbyć się w Ostrawie, Czechach. Jego przeciwnikiem miał być hokeista Marek Ivan. Zawodnik ten jednak zrezygnował z walk i druga zawodowa walka „Wiśni” została odwołana.

Marcin Buksiński to utytułowany futbolista. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim z klubem Seahawks Gdynia. Oprócz tego wygrał turniej ADCC białych pasów w Dubaju. Trzykrotnie mogliśmy go zobaczyć w klatce, jednak jego bilans wynosi 0-3. Przed zawodowymi startami, startował też na ALMMA oraz w amatorskim turnieju KSW.

Na gali wystąpi też jeden z najpopularniejszych zawodników w Polsce – Michał Materla (MMA 27-7). „Magic” był zwycięzcą VI turnieju KSW w wadze średniej. Między 2012 a 2015 rokiem był też mistrzem wspomnianej organizacji, czterokrotnie obronił pas. W 2011 roku zdobył Heraklesa (najbardziej prestiżową nagrodę w polskim MMA) w kat. Zawodnik Roku. Ma zwycięstwa nad takimi nazwiskami jak Janikowski, Zawada, Thiago, Palhares, Drwal, Grove. Michał Materla jest legendą MMA w Polsce i przez lata zajmował czołowe miejsca w polskich oraz europejskich rankingach.

Oficjalna sprzedaż biletów na galę w systemie Pay-per-view rusza 6.06.2020 na stronie .

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.