Po tym, jak oficjalnie ogłoszono, że Tyson Fury nie zawalczy z Deontayem Wilderem, rozpoczęły się poszukiwania nowego zawodnika dla ”Olbrzyma w Wilmslow”. Jak się okazuje, grudniowym przeciwnikiem mistrza organizacji WBC będzie najprawdopodobniej — Agit Kabayel. Kontrakt z ramienia Franka Warrena został już wysłany, Niemiec ma 24 godziny na zaakceptowanie warunków, bądź odrzucenie. Starcie miałoby odbyć się 5 grudnia, wcześniej przymierzano do niego Carlosa Takama, ale ten nie zgodził się na pojedynek z miesięcznym wyprzedzeniem.

Kontrakt został już wysłany, otrzymał go Kabayel, daliśmy jego obozowi 24 godziny na podpisanie kontraktu. Jeżeli go nie podpiszą, to nadal będziemy szukać przeciwnika. Wybraliśmy Agita, ponieważ ten pokonał Derecka Chisorę oraz był Mistrzem Europy. Co więcej, znajduje się w rankingu WBC.

Agit Kabayel na zawodowych ringach boksuje od 2011 roku. Nie walczył on ze znanymi pięściarzami, jedyne większe nazwisko, które ma na swojej rozpisce to Dereck Chisora. Co ciekawe, Niemiec boksował niegdyś w Polsce w Opolu. Pokonał on wtedy Wladimira Letra w pierwszej rundzie. Nie trudno domyślić się, że w przypadku zaakceptowania walki z Furym będzie on znacznym underdogiem. Jego pasywny styl zdecydowanie pasuje obecnemu mistrzowi i nie powinien mieć żadnych problemów w grudniu.

Tyson Fury jest obecnie mistrzem organizacji WBC oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych bokserów na świecie. Pięściarz ten w 2018 roku wygrał z depresją i pokazał, że można podnieść się z najgłębszego dna. W zaledwie kilka miesięcy powrócił do formy i stoczył kapitalny, remisowy pojedynek z Deontayem Wilderem. W lutym tego roku doszło do rewanżu, w którym nie pozostawił żadnych złudzeń — wygrał przed czasem i podbił Las Vegas. Teraz najchętniej odebrałby pasy Anthony’emu Joshule, jednak droga jest do tego bardzo kręta. Obaj zawodnicy muszą mierzyć się z obowiązkowymi pretendentami, dopiero potem mogą wybierać sobie spośród innych rywali, którzy nie są ujmowani w rankingach posiadanych pasów, ale i to jest bardzo trudne w boksie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.