Druga walka gali Genesis również zakończona niejednogłośną decyzją! Po werdykcie sędziów punktowych Rafał Kijańczuk pokonał Marcina Wasilewskiego w pojedynku na gołe pięści!

Zawodnicy rozpoczęli spokojnie od kontrolowania dystansu na środku klatki. Wasilewski zadał kilka niecelnych ciosów prostych, po których Kijańczuk ruszył z serią uderzeń do przodu. Po chwili Marcin zaskoczył Rafała i odpowiedział celnym uderzeniem. Wasilewski szedł do przodu, Kijańczuk ciągle czaił się na jeden, nokautujący cios. Udało mu się trafić Wasilewskiego, który wycofał się pod naporem Rafała, ale ostatecznie wrócił do prowadzenia starcia na środku klatki. W końcówce rundy oglądaliśmy już mniej akcji, obaj zawodnicy poznali moc swoich uderzeń i podchodzili do siebie z szacunkiem.

Kijańczuk zaatakował obrotowym łokciem, ale nie trafił czysto na głowę rywala. Marcin Wasilewski wywierał presję, starał się ustawić Rafała pod siatką. Kijańczuk atakował mocnymi zrywami, szukał nokautu jednym ciosem. Wasilewski regularnie obijał tułów przeciwnika. Bardziej precyzyjny w swoich akcjach był właśnie Marcin. Kijańczuk ofensywnie ruszył dopiero w ostatnich sekundach drugiej odsłony, co skończyło się krótką wymianą ciosów na środku klatki.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od nietrafionych sierpowych ze strony Kijańczuka. Marcin Wasilewski pozostawał skoncentrowany, nie dawał się wciągać w bójkę i technicznie starał się punktować z dystansu. W dalszym ciągle robił użytek z ciosów na korpus Rafała. Zawodnicy wymieniali uderzenia w centralnej części areny. Ponownie tuż przed gongiem kończącym walkę obejrzeliśmy bardziej otwartą wymianę. Po trzech rundach walki sędziowie niejednogłośnie zdecydowali o triumfie Rafała Kijańczuka.

120 kg: Rafał Kijańczuk pok. Marcina Wasilewskiego przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Zawodnicy na gali Genesis mogą używać gołych pięści i łokci podczas walki w stójce. Dozwolone są także uderzenia w klinczu. Starcia odbywają się w formule 3 rund po 3 minuty. W zależności od pojedynku organizatorzy przewidzieli możliwość zmiany liczby rund, w których toczy się walka. Każdy knockdown wiąże z 10-sekundowym odliczaniem, a zawodnicy walczą w kwadratowej klatce o wymiarach 8 na 8 metrów.

Pełne wyniki gali Genesis

Po trzech rundach wygrywa… Rafał Kijańczuk! PPV w sprzedaży na KSWTV.

Opublikowany przez  

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.