Michał Królik triumfował w walce na gołe pięści podczas gali Genesis. „Matrix” pokonał Bartosza Batrę przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych.

Obaj zawodnicy zaczęli od kilku szybkich ciosów, choć większość z nich póki co przeszywała powietrze. To Królik był stroną aktywniejszą, „Matrix” wywierał presję na Bartoszu i zamykał go przy siatce. Michał aktywnie pracował na nogach i to on dyktował tempo tego pojedynku. Batra przestrzelił podbródkowym, co Królik wykorzystał do przeprowadzenia skutecznej kontry. Zawodnicy prowadzili równą i techniczną potyczkę na pięści przez cały okres pierwszej rundy.

„Matrix” cały czas wywierał presję, ale Bartosz dobrze zaczął drugą rundę, trafiając kilkukrotnie Michała i spychając go pierwszy raz do defensywy. Na twarzy Batry pojawiło się rozcięcie, Królik rozbijał swojego rywala licznymi kombinacjami. W drugiej rundzie akcja działa się na środku klatki, gdzie obaj zawodnicy trafiali mocnymi i licznymi uderzeniami.

Michał i Bartosz aktywnie pracowali w stójce, pojedynek cały czas toczył się w wysokim tempie. Królik świetnie przepuścił cios rywala i skontrował idealnie na szczękę Batry. „Matrix” napierał do przodu i zamykał rywala pod siatkę. Zakrwawiona twarz Bartosza zdradzała coraz większe trudy tego pojedynku. Królik i Batra prezentowali wysoki poziom techniczny, wyniesiony z lat występów w swoich bazowych dyscyplinach. Po trzech rundach pełnych wymian bokserskich o werdykcie zadecydowali sędziowie punktowi. Jednogłośną decyzją zwyciężył Michał „Matrix” Królik!

65 kg: Michał Królik pok. Bartosza Batrę przez jednogłośną decyzję

Zawodnicy na gali Genesis mogą używać gołych pięści i łokci podczas walki w stójce. Dozwolone są także uderzenia w klinczu. Starcia odbywają się w formule 3 rund po 3 minuty. W zależności od pojedynku organizatorzy przewidzieli możliwość zmiany liczby rund, w których toczy się walka. Każdy knockdown wiąże z 10-sekundowym odliczaniem, a zawodnicy walczą w kwadratowej klatce o wymiarach 8 na 8 metrów.

Pełne wyniki gali Genesis

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.