Jiří Procházka to nowy mistrz wagi półciężkiej UFC. 12 czerwca poddał Glovera Teixeirę w walce o tytuł. Po powrocie do Czech przywitał go tłum fanów oraz entuzjastów MMA, w tym jeden mały zawodnik, a moment ten został uwieczniony przez fotografa.

Libor Dobes ma 9 lat i waży 38 kg. W weekend, w którym Jiří zdobywał mistrzostwo świata MMA, Libor również rywalizował, ale w Boksie Tajskim. Mały wojownik, podobnie jak jego większy idol, sięgnął po złoto i został Mistrzem Czech! Po przyjeździe do kraju, Procházka został powitany przez tłum ludzi, w tym i przez Dobesa. Jego wzruszenie z powodu doniosłości tej chwili i spotkania swego bohatera, a także faktu, że sam niedawno został mistrzem, zostało uwiecznione przez fotografa.

ZOBACZ: Gorące powitanie mistrzowskiego Jiříego Procházki w Czechach (WIDEO)

Jiří Procházka to pierwszy mistrz UFC z Czech. 10 lat kariery, 33 stoczone pojedynki, tylko 3 przegrane i bilans 13. wygranych walk z rzędu. W każdym swoim występie w UFC zdobywał bonus za występ lub walkę wieczoru. Czech wywodzi się z boksu tajskiego i w tej dyscyplinie zdobył mistrzostwo kraju w 2011 roku w kategorii do 86kg. Na 29 wygranych aż 25 zdobył przez nokaut. Teraz został mistrzem UFC w wadze półciężkiej, a pierwszą obronę chciałby stoczyć z Janem Błachowiczem.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie. Doświadczenie w Boksie Tajskim. Wielokrotny Mistrz Polski w broni białej oraz ekstremalnych sztukach walki (XMA). Mistrz Europy w nunchaku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.