Wschodzący gwiazdor boksu otwarcie mówi, że w wieku 26 lat planuje zakończyć przygodę z ringiem, aby poświęcić się występom w MMA. Jest zainteresowany tym, aby emerytowani zawodnicy UFC pomogli mu się przygotować do debiutu w oktagonie.

Ryan Garcia w swoim cotygodniowym podcaście miał okazję ostatnio gościć Bena Askrena. Tymczasowy mistrz federacji WBC kategorii lekkiej w trakcie rozmowy potwierdził, iż w niedalekiej przyszłości zamierza zmienić dyscyplinę.

Amerykanin zdaje sobie sprawę, że wejście w świat mieszanych sztuk walki nie będzie dla niego łatwym wyzwanie. Zwrócił się nawet z prośbą do byłego zapaśnika olimpijskiego, by ten pomógł mu w aspekcie grapplingowym.

Chciałbym, abyś nauczył mnie technik zapaśniczych, zanim zacznę startować. Zamierzam pokonać każdego w boksie. Czuję, że mogę stać się najlepszym wojownikiem na świecie. Nikt nigdy nie zdominował świata boksu, a potem próbował zdominować UFC.

Nie podejmowałbym się tego, gdybym nie wiedział, że mogę konkurować. Nie mogę jednak traktować tego z przymrużeniem oka. Muszę nauczyć się obron przed obaleniami oraz przyjmowania kopnięć.

Co ciekawe, „King” do pierwszego pojedynku w nowej formule chciałby przygotowywać się pod okiem właśnie Askrena oraz Henry’ego Cejudo. Pomimo, iż z tym drugim ma nieco napięte stosunki, to docenia jego klasę sportową.

Zróbmy to, będę gotowy na spędzanie czasu z wami. Zmienicie mnie w potwora. Henry Cejudo i Ben Askren w moim narożniku – to byłoby świetne.

22–letni Garcia (boks 21-0, 18 KO) przez wielu fanów oraz ekspertów jest uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych pięściarzy. Ma za sobą bardzo bogatą karierę amatorską. W 2016 roku przeszedł na zawodowstwo i pozostaje niepokonany. Ostatnią walkę stoczył na początku stycznia, kiedy to znokautował wymagającego Luke’a Campbella. Tym samym zdobył wspomniany już wcześniej tymczasowy tytuł.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

G
Guest

I tak nie przejdzie do MMA:matt:

Odpowiedz polub

Avatar of Jebuch
Jebuch

Shark Fights
Featherweight

1,117 komentarzy 4,297 polubień

Davis wybije mu z głowy boks, a tym bardziej mma.

Odpowiedz polub