Mateusz Gamrot w inauguracyjnym występie w największej organizacji MMA na świecie, który miał miejsce 17 października na wyspie Yas, skrzyżował rękawice z Guramem Kutateladze. Po trzech rundach niezwykle zaciętego boju, sędziowie niejednogłośnie orzekli zwycięstwo Gruzina. Dla zawodnika pochodzącego z Kudowy-Zdroju była to pierwsza porażka w zawodowej karierze.

Mimo, że reprezentantowi klubu Czerwony Smok finalnie nie udało się osiągnąć wymarzonego rezultatu, to UFC postanowiło nagrodzić obu zawodników bonusem za „walkę wieczoru” wspomnianego wydarzenia, przez co wyjechał on z Abu Zabi bogatszy o dodatkowe 50 tys. dolarów.

Okazuje się jednak, że na tym nie koniec laurów dla „Gamera” oraz jego byłego rywala. Organizacja w poniedziałek za pośrednictwem mediów społecznościowych wskazała dwa pojedynki, które zostały okrzyknięte najlepszymi walkami ubiegłego miesiąca. Jednym z nich jest właśnie starcie z udziałem Polaka.

Natomiast drugim wyróżnionym pojedynkiem jest Nathaniel Wood vs Casey Kenney, do którego doszło na gali z numerem 254. Również po fantastycznym trzyrundowym starciu, zwycięzcą został Amerykanin.

Do zobaczenia wkrótce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.