Czołowa japońska organizacja sportów walki, RIZIN Fighting Federation poinformowała o odwołaniu kwietniowej gali RIZIN 22 w Jokohamie oraz majowej RIZIN 23 w Sendai.

Szefowie organizacji RIZIN FF zdecydowali o odwołaniu zbliżającej się kwietniowej gali oraz wszystkich pozostałych wydarzeń do końca czerwca. O decyzji poinformował Nobuyuki Sakakibara na swoich mediach społecznościowych:

To jest oficjalny plakat gali RIZIN.22. Chcemy żeby to był czas wykorzystany nie na cierpienie a na zebranie sił. Będziemy pracować nad wspaniałą letnią galą i dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało!

Druga gala RIZIN w tym roku miał się odbyć 19 kwietnia w hali Yokohama Arena w Jokohamie, Japonii. Organizacja w związku z wybuchem pandemii koronawirusa i wzrostu ilości zakażonych osób zdecydowała się wczoraj na odwołanie wszystkich wydarzeń do końca czerwca.  Dzień przed wydaniem komunikatu o odwołaniu gali, Japonia odnotowała 2384 potwierdzone przypadki COVID-19 i 57 zgonów.

Zakładając, że wszystko wróci do normy w ciągu najbliższych kilku miesięcy, szef Rizin FF zaproponował w rozmowie z japońskimi mediami organizację wielkiej letniej gali MMA do której będzie chciał zaprosić inne wiodące organizacje MMA na świecie.

 

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.