Czołowa japońska organizacja sportów walki, RIZIN Fighting Federation poinformowała o odwołaniu kwietniowej gali RIZIN 22 w Jokohamie oraz majowej RIZIN 23 w Sendai.

Szefowie organizacji RIZIN FF zdecydowali o odwołaniu zbliżającej się kwietniowej gali oraz wszystkich pozostałych wydarzeń do końca czerwca. O decyzji poinformował Nobuyuki Sakakibara na swoich mediach społecznościowych:

To jest oficjalny plakat gali RIZIN.22. Chcemy żeby to był czas wykorzystany nie na cierpienie a na zebranie sił. Będziemy pracować nad wspaniałą letnią galą i dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało!

Druga gala RIZIN w tym roku miał się odbyć 19 kwietnia w hali Yokohama Arena w Jokohamie, Japonii. Organizacja w związku z wybuchem pandemii koronawirusa i wzrostu ilości zakażonych osób zdecydowała się wczoraj na odwołanie wszystkich wydarzeń do końca czerwca.  Dzień przed wydaniem komunikatu o odwołaniu gali, Japonia odnotowała 2384 potwierdzone przypadki COVID-19 i 57 zgonów.

Zakładając, że wszystko wróci do normy w ciągu najbliższych kilku miesięcy, szef Rizin FF zaproponował w rozmowie z japońskimi mediami organizację wielkiej letniej gali MMA do której będzie chciał zaprosić inne wiodące organizacje MMA na świecie.

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Dzień przed wydaniem komunikatu o odwołaniu gali, Japonia odnotowała 2384 potwierdzone przypadków COVID-19 i 57 zgonów.

    jak sie robi gale k1 na 10 tysiecy osob i hanami gdzie jest sped ludzi to takie sa efekty

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.